Публікація

Чи зобов’язані посадові особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у відповідності до п.8-1 ч.1 ст. 255 КУпАП, складати адміністративні протокли за порушення ЗУ «Про звернення громадян», до винних осіб відповідальність за яке пердбачена ч. 6 ст. 212-3 КУпАП?

Чи зобовязані посадові особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у відповідності до п.8-1 ч.1 ст. 255 КУпАП, складати адміністративні протокли за порушення ЗУ «Про звернення громадян»”, до винних осіб відповідальність за яке пердбачена ч. 6 ст. 212-3 КУпАП?

Відповідь
Новим Законом «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VII, який частково увійшов в силу, до статті 255 Кодексу про адміністративні правопорушення були внесені зміни.

Відповідно до них стаття 255 КУпАП дає право (не зобов’язує) уповноваженим особам секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представникам Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 188-39, 188-40, 212-3 (крім порушень права на інформацію відповідно до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”).

Пункт 6 Положення про Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини також містить: «Уповноважені посадові особи Секретаріату відповідно до норм адміністративного законодавства та з передбачених законодавством підстав мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення».

Згідно статті 28 Закону України «Про звернення громадян»:
Стаття 28. Контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян

Контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян відповідно до своїх повноважень здійснюють Верховна Рада України, народні депутати України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети, депутати місцевих рад, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій.

Таким чином, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини здійснює контроль за дотриманням Закону України «Про звернення громадян» та його уповноважені мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 6 ст. 212-3 КУпАП (незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення та інші порушення Закону України “Про звернення громадян”).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: