Публікація

Чи залишається за особою, що отримала в іншій державі статус біженця, право на власність майна в Україні?

скажіть будьласка, що станется з моєю квартирою в Україні, якщо я стану біженцем(у звязку з складною сит в Україні) якщо я переїду в Італію до знайомих? в Україні в мене є син 20років, батько (73 роки), та чоловік з яким я розлучена. Я не втрачу її? якщо квартира належить мені на праві власності, і я стану біженцем, то квартира буде належати мені навіть якщо я буду біженцем за кордоном? буду дуже вдячна Вам. Дякую

Відповідь.
Виїзд закордон, отримання статусу біженця чи вихід власника з громадянства України не впливає на правовий режим його майна в Україні у зв’язку з гарантованою Конституцією України непорушністю права приватної власності в Україні (ст. 41 Конституції України).

Слід зазначити, що відповідно до Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Разом з тим, ст. 346 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року містить такі законні підстави припинення права власності в Україні: 1) відчуження власником свого майна; 2) відмова власника від права власності; 3) припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі; 4) знищення майна; 5) викуп пам&#146яток культурної спадщини; 6) примусове відчуження земельних ділянок приватної власності, інших об&#146єктів нерухомого майна, що на них розміщені, з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону; 7) звернення стягнення на майно за зобов&#146язаннями власника; 8) реквізиція (примусове відчуження з метою суспільної необхідності на підставі та в порядку, встановлених законом, у разі стихійного лиха, аварії, епідемії, епізоотії та за інших надзвичайних обставин); 9) конфіскація (позбавлення права власності на майно за рішенням суду як санкція за вчинення правопорушення); 10) припинення юридичної особи чи смерть власника; 11) інші випадки, встановлені законом.

Таким чином, Ваш виїзд закордон та отримання статусу біженця не вплине на Ваше право власності на квартиру в Україні – вона й надалі належатиме Вам.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: