Публікація

Задокументовані воєнні злочини у лютому 2024 року: огляд

Українська Гельсінська спілка з прав людини продовжує документувати злочини РФ проти України. За лютий 2024 року кількість епізодів зросла на 2344 і становить 45204 з початку повномасштабного вторгнення. Майже третина з усіх – 13428 пов’язані із людськими втратами чи порушеннями прав цивільного населення.

Найбільший приріст епізодів за лютий зафіксовано у Запорізькій (+619), Херсонській (+368), Харківській (+279), Донецькій (+210), Дніпропетровській (+154), Рівненській (+119), Сумській (+115), Київській (+107), Миколаївській (+103), Чернігівській (+102) областях.

Інфографіка. Задокументовані епізоди воєнних злочинів по областях

Упродовж лютого 2024 року за даними наших документаторів постраждали 516 цивільних осіб. Найбільша кількість випадків зафіксована у Донецькій (141), Херсонській (112), Чернігівській (70) та Сумській (40) областях.

Агресія Росії проти України продовжує відбирати життя та здоров’я у наших громадян. 352 людини зазнали поранень, 115 людей загинуло. Найбільше загиблих та поранених — у Херсонській (29 загиблих, 81 поранених), Донецькій (26 загиблих, 115 поранених), Сумській (18 загиблих, 22 поранених).

Напади на цивільні об’єкти з боку збройних сил РФ значно зростають. За лютий 2024 року лише у досліджуваних регіонах цей показник збільшився на 5219 епізоди.

Наслідки удару російських військ по Краматорську 18 лютого. Фото: Донецька ОВА

Документатори узагальнили інформацію про ймовірно скоєні міжнародні злочини повномасштабної російсько-української війни на території України, яку зібрали партнерські організації та регіональні громадські приймальні УГСПЛ у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» та завдяки  підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Детальну аналітику щодо жертв серед цивільного населення, руйнувань житлових будинків та цивільних об’єктів через збройну агресію РФ в Україні читайте у огляді задокументованих воєнних злочинів за лютий 2024 року.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube | Viber


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: