Публікація

«Я думала, що розстріляли тільки нашу електричку»: історія постраждалої від ракетного удару в Краматорську

8 квітня 2022 ракетний удар росіян по залізничному вокзалу Краматорська забрав понад 50 життів. Тоді ворог атакував ракетою 9М79К-1 «Точка-У» з касетними боєприпасами 9Н24. Світлана Федорова, жителька міста Дружківка Донецької області, одна з тих, хто опинився в епіцентрі обстрілу, намагаючись евакуюватись у безпечнішу місцевість. Свою історію вона розповіла документаторам.

Kramfr 1 copy
Фото: gre4ka.info

— Ніякого передчуття не було. Раптом — бах, бах! І скло… Я в паніці, навіть не зрозуміла, як зі своєю комплекцією залізла під сидіння. Люди кричали… А я видно руку виставила і мені її прошило, — пригадує вона. – Я вилізла з-під того сидіння і дивлюсь, хтось вже лежить мертвий, хто з пораненням, хто стогне. У мене кров фонтаном йшла з руки.

Жінка отримала поранення і досі проходить реабілітацію. Як стверджує пані Світлана, їй досі ввижаються моменти того страшного ранку.

— Там були жінки, діти, інваліди. Я не думала, що взагалі можна розстріляти мирних людей. У мене досі в голові не вкладається. Досі я не можу зрозуміти.

Про подробиці воєнного злочину РФ та свою історію порятунку Світлана Федорова розповіла у відео:

Дана публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Вимагаємо припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів

Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів...

12 April 2024

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: