Публікація

WARSCAPE. Новий конкурс для документалістів

26 жовтня Docudays UA та Делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні презентуватимуть на кінофестивалі «Молодість» новий конкурс проектів документальних фільмів із призовим фондом у 5000 доларів США.

WARSCAPE» («Воєнні ландшафти») – міжнародний конкурс, у якому можуть узяти участь режисери з проектами документальних фільмів про тривалі наслідки конфліктів для цивільного населення в Євразії.

«У сучасних конфліктах мирні жителі часто стають жертвами збройного насильства. Навіть після закінчення конфліктів, коли зброя складена, на багато десятиліть залишаються серйозні наслідки: зруйнована інфраструктура, соціальна дезінтеграція, біль і страждання людей, чиї родичі зникли безвісти. Цей конкурс ставить на меті підвищити усвідомлення цих наслідків і привернути увагу до того, що цивільне населення та засоби необхідні для його виживання ніколи не повинні ставати об’єктом нападу», – розповідає Санела Байрамбашич, речниця Делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні.

«”Ландшафти” у цьому контексті – набагато більше, аніж просто «пейзажі». Це певний вимір, у якому щось відбувається – у прямому й переносному значенні. Воєнний ландшафт – з одного боку, земля, на якій є чи була війна, а з іншого – довготривалий відбиток у психіці, соціально-економічному укладі та культурі суспільства, яке цю війну переживає чи пережило. І людина є невід’ємною частиною цих вимірів – і як їх творець, і як жертва», – пояснює назву конкурсу його координаторка Юлія Сердюкова.

warscape_cover

Уже другий рік поспіль Docudays UA не лише показує кіно, але й підтримує його виробництво. Спільно з Британською Радою в Україні було започатковано два проекти: конкурс «The Guardian прямує в Україну» разом з виданням The Guardian та проект DocWorks: UA/UK разом із SheffieldDoc/Fest. «WARSCAPE» – нова унікальна можливість для українських та іноземних кінематографістів знайти підтримку свого фільму. Переможець отримає грошовий приз у еквіваленті 5000 доларів США.

Більше про завдання та умови конкурсу організатори розкажуть під час презентації, яка відбудеться 26 жовтня о 18:30 у залі «Сінематека» кінотеатру «Київ». Згодом усі умови можна буде знайти на сайті в розділі «Можливості/Конкурси»Вхід на презентацію конкурсу вільний за попередньою реєстрацією або акредитацією фестивалю.

З будь-яких питань звертайтесь до Тетяни Малої, PR-менеджерки Docudays UA [email protected].

Фото у додатку: Донецьк, Україна, 2015. Наслідки артилерійського обстрілу житлового району. Автор – Амнон Гутман (знімок наданий МКЧХ)

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2016 році на фестивалі було показано 96 фільмів із 43 країн світу. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). ХІV Docudays UA пройде з 24 по 31 березня 2017 року у Києві.

Як незалежна, нейтральна й неупереджена гуманітарна організація, Міжнародний комітет Червоного Хреста зосереджується на допомозі найбільш незахищеним. Організація постачає їжу, предмети гігієни, медикаменти і будматеріали, та допомагає різноманітним службам водопостачання надавати питну воду й відновлювати необхідну інфраструктуру. Команди МКЧХ відвідують людей, затриманих у зв’язку із конфліктом на підконтрольних уряду територіях, та ведуть переговори щодо доступу до місць затримання на іншій стороні конфлікту. МКЧХ також регулярно нагадує відповідальним про їхні обов’язки згідно з міжнародним гуманітарним правом. Ці універсальні правила, засновані на чіткому розділі між цивільними та військовими, вимагають захищати цивільне населення та необхідну для нього інфраструктуру від наслідків ворожнечі.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: