Публікація

УГСПЛ візьме участь у розробці законопроекту про психіатрію

28 вересня 2018 року у стінах Верховної Ради під головуванням Семена Глузмана та народного депутата Ірини Сисоєнко відбувся круглий стіл, присвячений правам людей, які живуть в психоневрологічних інтернатах

Було вирішено розпочати роботу із вдосконалення законодавства про психіатричну допомогу та положень про цивільну дієздатність в Україні. Зокрема, забезпечити присутність у суді осіб, яких позбавляють або поновлюють у дієздатності, забезпечити їхнє право на звернення та прямий доступ до безоплатної правової допомоги. Юрист УГСПЛ Олена Проценко долучилася до команди спеціалістів, яка працюватиме над законопроектом.

Зліва попереду – Олена Проценко, юрист УГСПЛ

Під час круглого столу був продемонстрований фільм з історіями молодих жінок, які, живучи в інтернаті, не отримали навіть базової шкільної освіти. Таким людям держава на все життя перекреслює шанс мати права та бути повноцінними членами суспільства. Було вирішено об’єднати зусилля Національного превентивногомеханізму та Української Гельсінської спілки з прав людини для поновлення цивільної дієздатності цих осіб.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: