![](https://www.helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2024/07/zahlushky-UHSPL-750-450-piks-7-380x145.png)
Вимагаємо звільнити важкохворого активіста «Кримської солідарності» Тофіка Абдулгазієва
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
19 лютого 2021 року в Маріуполі відбувся захід «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+». На зустрічі були присутні керівник проєктів УГСПЛ щодо захисту прав людини ЛГБТКІ-спільноти та активістів Максим Петров, та координатор моніторингових кампаній «Поліція під контролем» Асоціації УМДПЛ Сергій Перникоза, які є представниками робочої групи, ініційованої Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ), з метою розробки стратегії комунікації між організаторами мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+, ОМС та поліцією.
Протягом робочої зустрічі регіональні ЛГБТКІ+-активісти, представники Національної поліції та органів місцевого самоврядування обговорювали проблеми нападів на місцевих активістів як під час мирних зібрань, так і безвідносно до заходів.
Серед питань, адресованих представникам Маріупольської міськради та поліції були: порядок дій при нападі на особу; проведення просвітницьких заходів для працівників поліції та ОМС на тему прав людини та недискримінації; проведення просвітницьких заходів для представників ЛГБТКІ+-спільноти щодо алгоритму дій при нападах.
Крім цього, на зустрічі були представлені результати пілотного дослідження «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+: проблеми комунікації між організаторами, поліцією та органами місцевого самоврядування», яке Українська Гельсінська спілка з прав людини провела спільно з Асоціацією УМДПЛ, ГО «Правозахисна ініціатива» і ГО «Інсайт» за підтримки Freedom House в Україні.
Особливий акцент протягом робочої зустрічі було зроблено на рекомендаціях щодо налагодження саме комунікації для усіх сторін, причетних до забезпечення безпеки під час мирних зібрань, які проводять представники\-ці ЛГБТКІ+ спільноти.
Сергій Перникоза, УМДПЛ:
«Питання належного забезпечення безпеки під час мирних зібрань, які проводять представники\-ці ЛГБТКІ+ спільноти досить тісно пов’язане з тим, як налагоджена комунікація з органами місцевого самоврядування та, звісно, з поліцією. Це питання не слід розглядати лише в контексті подачі повідомлень про мирні зібрання і зустрічей щодо особливостей їх проведення.
Комунікацію можна вибудовувати також шляхом ініціативи проведення зустрічей з поліцією, наприклад просвітницьких лекцій для поліцейських щодо мови ворожнечі, захисту прав людини, ґендерних питань, історії становлення та розвитку ЛГБТКІ+-спільноти в Україні. Думаю поліція та органи місцевого самоврядування всіляко сприятимуть проведенню подібних ініціатив.»
Пілотне дослідження «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+: проблеми комунікації між організаторами, поліцією та органами місцевого самоврядування» доступно за посиланням.
Захід організовано за підтримки Freedom House в Україні.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
17 липня 2014 року неподалік Торезу, що на Донеччині, армія РФ збила Boeing 777 –...
18 July 2024
Україна повинна впровадити європейські норми із захисту персональних даних, який критикує частина експертів і бізнес....
09 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024