![](https://www.helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2024/07/zahlushky-UHSPL-750-450-piks-7-380x145.png)
Вимагаємо звільнити важкохворого активіста «Кримської солідарності» Тофіка Абдулгазієва
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
14 грудня 2016 в Одеському апеляційному адміністративному суді було остаточно виграно справу щодо заборони ввезення переселенцям з Кримського півострову особистих речей, які не входять до списку, затвердженого згідно постанови КМУ № 1035. Чому це важливо і що це означатиме для прав кримчан?
Нагадаємо, що цього року внутрішній переселенць з Криму, який нині проживає в Одеській області, не міг вивести з окупованого півострова особисті речі в багажі власної автівки, оскільки вони не були включені до списку дозволених предметів постанови КМУ № 1035, яка була прийнята у грудні минулого року. У вересні адвокат Юлія Лісова виграла справу в суді першої інстанції – 26 вересня 2016 року Одеський окружний адміністративний суд виніс постанову, якою визнав протиправною відмову відділу Херсонської митниці Державної фіскальної служби України на пункті пропуску з окупованим Кримом з території АР Крим внутрішньо переміщеній особі з її особистими речами, які не відносяться до переліку дозволених відповідно до постанови КМУ №1035. Справа також була підтримана Центром стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.
За словами Юлії Лісової, за результатами розгляду справи апеляційним судом можна зробити два висновки. Позитивним безумовно є те, що апеляційний суд не підтримав заборону провезення особистих речей. Як наголошує адвокат, заборона є порушенням статті 1 Протоколу Першого до Європейської конвенції – права на власність, і суд погодився з цим. Рішення апеляційного суду надалі має стати орієнтиром для судів першої інстанції у подібних ситуаціях.
Негативним Юлія Лісова називає ставлення працівників митниці, яке було у черговий раз продемонстровано у залі суду – абсолютно формальне ставлення до виконання своїх обов’язків, не розуміння реальних наслідків для тисяч громадян України, які спричинила постанова № 1035. Митники намагались запевнити суд, що постанова не створює жодних проблем: «Ті, хто хотів виїхати і перевезти все необхідне – міг зробити це до 2016 року». Також представники митниці вказували, що особистими речами можна вважати тільки ті, що не заборонено до перевезення, а все інше вважається товаром.
Адвокат сподівається, що рішення апеляційного суду стане чимось на кшталт прецеденту і на нього надалі будуть рівнятись у схожих справах. Справжню перемогу можна буде констатувати лише після відміни сумнозвісної постанови.
«Чим більше Митниця буде ходити по судах і програвати їх, тим більша вірогідність, що постанову відмінять», – констатує адвокат.
Наразі ж, кожному кримському переселенцю доведеться повторювати складний алгоритм дій після спроби вивезення особистих речей з окупованої малої Батьківщини.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
17 липня 2014 року неподалік Торезу, що на Донеччині, армія РФ збила Boeing 777 –...
18 July 2024
Україна повинна впровадити європейські норми із захисту персональних даних, який критикує частина експертів і бізнес....
09 July 2024
Євгенія Ус отримала поранення ніг 16 березня 2022 року, коли російські військові обстріляли її мікрорайон...
09 July 2024