Публікація

Розширення правової допомоги від УГСПЛ для клієнтів ЛЖВ підчас боротьби з коронавірусом

З лютого 2018 року Українська Гельсінська спілка з прав людини надає безоплатну правову допомогу людям, що живуть з ВІЛ/СНІД, уразливим до зараження ВІЛ та хворим на туберкульоз. З 2019 року допомогу було розширено и сьогодні правову допомогу можна отримати у мережі громадських приймалень УГСПЛ у 13 містах України. Адреси приймалень знаходяться за посиланням.

Наступним кроком юристів УГСПЛ з подальшого розширення правової допомоги було створення наприкінці 2019 року спеціалізованого чат-бота для підвищення оперативності реагування на юридичні запити.

Ігор Скалько, адвокат УГСПЛ в місті Миколаїв, розробник чат-бота для клієнтів ЛЖВ:
«Головна мета при створенні цього інструменту була проста – поліпшити комунікацію представників уразливих груп з юристами, які займаються їх проблемами. Ну і звичайно – виявляти порушення прав наших клієнтів, а також якнайшвидше на них реагувати.
Клієнти ЛЖВ є стигматизованою групою і неохоче йдуть на контакти з держорганами і будь-якими організаціями через побоювання розкриття статусу, тому наш чат-бот за останні 5 місяців безумовно поліпшив комунікацію між юристами і клієнтами.

Хочу відзначити, що чат-бот особливо актуальний на сьогоднішній день на тлі боротьби з коронавірусом в Україні, оскільки наші клієнти безперечно знаходяться в групі ризику по відношенню до коронавіруса.

В умовах карантинної ізоляції цей чат-бот може стати їм добрим помічником, оскільки і раніше наших клієнтів неохоче лікували, а зараз і тим паче. Не забуватимемо, що люди зі зниженим імунітетом (у зв’язку з відповідними захворюваннями) підлягають обов’язковій госпіталізації у разі інфікування коронавірусом».

Офіційно чат-бот був презентований в грудні 2019 року на Правозахисной неКонференції.

На порталі УГСПЛ безоплатний чат-бот для оперативної юридичної допомоги клієнтам ЛЖВ знаходиться в правому нижньому куті сторінки.

Також чат-бот розташований на порталі БО “100% Життя”, та в соціальних мережах Facebook, Instagram, Viber.

Інструкція щодо користування чат-ботом знаходиться за посиланням

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: