Публікація

Правозахисники: Постанова Кабiнету Мiнiстрiв №79 наступає на права переселенців

Програма USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, провела прес-конференцію щодо ухвалення Кабінетом Міністрів України 4 березня 2015 дискримінаційної постанови №79, яка стосується питань оформлення і видачі свідоцтв про взяття на облік осіб, що переміщаються з тимчасово окупованих територій України , або з районів проведення АТО.

На прес-конференції обговорювалися дискримінаційні аспекти постанови КМУ №79, а також кому вигідне неправильне тлумачення закону.

На думку Бориса Захарова, директора Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини ця постанова містить в собі відразу дві загрози для прав вимушених переселенців. По-перше, терміни на реєстрацію внутрішньо переміщених осіб, заявлені в постанові №79 є по суті мало реальними, що буде призводити до втрати чинності «Довідки внутрішньо переміщеної особи». На думку Бориса Захарова ця штучна перешкода створюється з метою скорочення обсягів допомоги людям, які її потребують. По-друге, в Постанові неправильно тлумачиться існуючий Закон про дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Виходячи з Постанови №79, Довідка переселенця втрачає чинність без штампа Державної міграційної служби України, що повністю прив’язує процес реєстрації до радянського інституту «прописки». Це суперечить Конституції, міжнародним нормам і законодавству України.

Олександра Дворецька, координатор правового напрямку ініціативи «Схід SOS» переконана, що ця Постанова встановлює додатковий контроль за переселенцями з боку Державної міграційної служби України (ДМСУ). Кабмін у своїй логіці контролю за переселенцями дорівнює їх до осіб, що перебувають під адміністративним наглядом після звільнення з місць позбавлення волі. При цьому такий контроль встановлюється за тими, хто вчиняє злочин не вперше, чи вчинив тяжкі злочини чи злочини, пов’язані з обігом наркотиків.

Правозахисники закликають Кабінет Міністрів України змінити постанову, збільшити терміни реєстрації місця проживання і прибрати всі дискримінаційні положення, а надалі, у своїй роботі, дотримуватися принципу Pacta Sunt Servanda (Угоди мають виконуватися), прихильність якому і забезпечить верховенство права в Україні.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: