Публікація

Позасудові страти та насильницькі зникнення полонених військовослужбовців. До МКС передали інформаційне повідомлення щодо вчинення РФ воєнних злочинів під час боїв за Іловайськ та Дебальцеве

Чергове інформаційне повідомлення спільно готували УГСПЛ та прокурори Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. До Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду повідомлення передали адвокат УГСПЛ Максим Тимочко та заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.

Суть повідомлення складається з фактів позасудових страт військовослужбовців Збройних Сил України представниками проросійської організованої групи «Козачий союз «Область війська Донського» в ході боїв за Іловайськ у 2014 році та Дебальцеве у 2015 році. Повідомлення розглядатимуться Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду разом із іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених проросійськими силами на Сході України в період 2014-2019 років. Україна надала фото- та відеодокази, які прямо вказують на факт захоплення українських військових в полон, показання очевидців вбивств полонених, документи, що підтверджують смерть військовослужбовців у полоні.

У повідомленні висвітлено і практику ведення бойових дій «чужими руками», тобто залучення Російською Федерацією в конфлікт підконтрольних їй незаконних збройних формувань. Офіс прокурора було проінформовано, що згадані незаконні збройні формування можливо використовуються Росією не тільки для досягнення військової переваги, але і для здійснення серйозних порушень міжнародного гуманітарного права.

«Важко уявити, що для Офісу прокурора буде пріоритетною ситуація в Україні, якщо керівництво держави продовжуватиме ухилятися від ратифікації Римського статуту. Для мене виглядає абсурдною ситуація, коли українські політики виголошують пафосні промови про притягнення Володимира Путіна до кримінальної відповідальності, а з іншого боку виступають проти ратифікації Римського Статуту, поширюючи міфи і відверту нісенітницю про міжнародне правосуддя. Ми будемо і надалі наполягати на необхідності ратифікації. Пройшло вже 5 років війни, загинули тисячі людей, винні не були покарані. Зволікати не маємо права», –  зазначив Максим Тимочко після передачі інформаційного повідомлення до МКС.

Попри досі нератифікований Римський статут, УГСПЛ спільно з Генеральною прокуратурою України продовжують збирати докази ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою забезпечення невідворотності покарання.

Нагадаємо, до МКС  Україна направила уже декілька повідомлень щодо подій на Донбасі. Зокрема, вони стосувалися відповідальності за вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності лідерами так званих “ДНР” – Ігорем Гіркіним (Стрєлковим), Олександром Захарченком, Ігорем Безлєром та іншими. Про деякі епізоди розслідувань воєнних злочинів аналітиками та адвокатами УГСПЛ можна дізнатися в репортажах Hromadske TV за такими посиланнями:

Довідково: Підготовка повідомлення до МКС відбувалась за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах проекту “Подолання безкарності за масові порушення прав людини та інші міжнародні злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: