Публікація

Наступного тижня відбудеться серія презентацій “Мапи Пам’яті” на Донбасі

transitionUSAID-small

Створена Центром Документування УГСПЛ у 2017 році інтерактивна «Мапа пам’яті» (http://memorialmap.org/) це сучасний ресурс, який зібрав та візуалізував інформацію про близько 10 тис. загиблих, в т.ч. і з боку ДНР/ЛНР. 

Гібридний збройний конфлікт в Україні супроводжується інтенсивною інформаційною війною з обох сторін. Одним з її компонентів є приховування присутності власних військовослужбовців з боку РФ, а з боку України – приховування реальних обставин загибелі цивільного населення та військових. В ЗМІ обох країн існує досить суперечлива інформація щодо загиблих комбатантів-нерезидентів країн учасниць конфлікту.

Відсутність відкритих списків загиблих та доступу до достовірної інформації надає широкі можливості для маніпулювання свідомістю громадян України та РФ, спотворення реальної ситуації в зоні конфлікту, ускладнення миротворчої діяльності міжнародних організацій. Роздрібненість та суперечливість баз даних, що наразі існують в органах влади та НУО ускладнює формування інформаційної політики держави та ефективну протидію неправдивій інформації. Зазначені фактори водночас створюють перманентну загрозу правам громадян на доступ до інформації, соціальних захист та правову допомогу.

Спираючись на механізми правосуддя перехідного періоду, усвідомлюючи необхідності ідентифікації та меморизації жертв, як першого кроку до примирення та об’єктивного висвітлення подій, запрошуємо всіх долучитись до з’ясування обставин загибелі, та ідентифікувати кожного загиблого на сході України:

Війну не закінчено, доки останній загиблий не похований.

DC_Logo_ukr_RGB-600

  • По телефону: 066 522 0053
  • Електронною поштою: [email protected]
  • Поштою: Київ, вул. Фролівська, 3/34 (для Центру документування)
  • Через форму сайту http://memorialmap.org/.

Презентация ресурсу “Мапа пам’яті” відбудеться на наступному тижні в зоні АТО.

25.09 в 14:00 – Сєвєродонецьк (проспект Центральний, 54)

27.09 в 15:00 – Краматорськ (вулиця Марата, 1)
28.09 в 16:00 – Торецьк (вул. Дружби, 31, ТЦ “Континент, 2 поверх, оф. 23)
29.09 в 16:00 – Покровськ (мікрорайон Шахтарський, 24б)
30.09 в 15:30 – Маріуполь (вул. Георгієвска, 79)

Заходи відбуваються в рамках проекту Transition Promotion Program завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Створення ресурсу «Мапа пам’яті» було ініційовано в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), поточне вдосконалення стало можливим завдяки Міністерству закордонних справ Чеської Республіки.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: