Публікація

На «10 незручних питань» від правозахисників кандидатам у Президенти України відповідає Геннадій Балашов

На «10 незручних питань» від правозахисників кандидатам у Президенти України відповідає Геннадій Балашов.

Геннадій Балашов

Чи потребує змін розділ ІІ Конституції України  “Права, свободи та обов’язки людини і громадянина?” Якщо так, то яких?

Конституцію можна удосконалювати до безкінечності, тому що занадто багато громадянських прав та свобод не буває. З кожним новим витком розвитку людства свобод людини стає все більше і більше, і Україна не виняток.

Необхідність переробити II розділ Конституції України виникне, питання, коли це буде на часі. Сьогодні громадяни нашої країни потребують не змін до Конституції, а можливостей заробляти гроші, тому що доходів більшості українців не вистачає навіть на товари першої необхідності.

Коли суспільство бідне, коли економіка харчується кредитами міжнародних організацій, права людини не забезпечуються, навіть, якщо країна має ідеальну Конституцію. Гасло французької революції «Свобода, рівність, братерство» реалізується лише у заможних суспільствах.

Чи підтримуєте Ви ратифікацію Римського статуту, щоб Україна стала повноправним членом Міжнародного кримінального суду?

Так.

 Чи будете Ви ініціювати закріплення в Конституції  національної  автономії для кримських татар?

Україна — унітарна країна, і це необхідно захищати. Система самоврядування, розширення прав та автономії місцевих органів влади допоможе це зробити. Проте надання особливого статусу не має стосуватися будь-яких національних груп.

Мультинаціональність та мультикультурність — цінності 21 сторіччя, які сповідують розвинені країни світу. Якщо ми виділятимемо ті чи інші нацгрупи або/та нацменшини, ми тільки ослабимо і без того ослаблену Україну. Мета лібертаріанства — об’єднати людей, надаючи усім, незважаючи на національність та мову, максимальні громадянські права та свободи.

Чи підтримуєте Ви заборону російських фільмів, розповсюдження книжок, виданих у Росії, блокування російських телеканалів та соціальних мереж?

Ні. Будь-які заборони шкодять суспільству, крім заборони на пропаганду насильства, нацизму та інших деструктивних ідеологій.

Заможні суспільства цікавляться розвитком, грошима та своїми можливостями, і автоматично відфільтровують будь-яку іншу інформацію. Бідні суспільства легко заражаються сепаратизмом та ненавистю, тому що люди озлоблені та потребують грошей. Тому президент і парламент України мають, в першу чергу, вирішити питання економіки та фінансів. Коли громадяни почнуть заробляти хоча б на рівні Європи, багато проблем зникнуть самі собою, без державних заборон.

Чи є у Вас  план подолання наслідків війни та пошуку балансу між прощенням та покаранням? Якщо так, то який?

Баланс та мир на території України може бути досягнутий тільки грошима, тільки новими можливостями для усіх громадян.

Мій план називається «10 перших кроків відбудови «Золотої України «5.10». Його головна ідея — максимальна економічна свобода. Коли у нашій країні буде введена проста податкова система, яка складається лише з двох податків, коли буде знищена бюрократія, скорочено на 50% чиновницький апарат, люди не тільки з Донбасу та Криму, а й з Європи та усього світу захочуть тут жити та працювати.

Ключове питання для подолання наслідків військового конфлікту — гроші. Коли йде торгівля, гармати мовчать.

Чи готові Ви підтримати ратифікацію Україною Стамбульської конвенції про протидію домашньому насильству?

Так. Україна може спокійно наслідувати приклад таких заможних та успішних країн, як Швеція, Швейцарія, Фінляндія, Німеччина, Франція, Нідерланди, Монако, які ратифікували Стамбульську конвенцію.

 Чи підтримуєте Ви реєстрацію цивільного партнерства та чи вийдете на Марш Рівності?

Реєстрація цивільного партнерства — це питання, яке влада має задавати своєму народові у вигляді круглів столів, ток-шоу, соціологічних досліджень, референдуму, тощо.

Щодо Маршу рівності, вважаю, що у ньому мають приймати участь ті громадяни, чиє особисте життя безпосередньо пов’язано із цією темою. Це їхнє конституційне право — виходити на масові заходи.

 Чи вважаєте Ви, що Україна зобов’язана виплачувати пенсію всім мешканцям окупованих територій Криму і Донбасу, хто її заробив?

Солідарна система пенсійного забезпечення, прийнята в Україні, має це реалізовувати. Де б не жили громадяни, вони чесно заробили свої пенсії. І державний апарат та влада, які винні у втраті цих територій, неспроможні захистити своїх громадян, мають віддати те, що належить цим людям.

 Чи підтримуєте Ви скасування мораторію на вільну купівлю/продаж землі?

Так. Ринок землі в Україні має бути вільним, як у більшості розвинених країн світу. Громадяни мають повне право купувати та продавати свою землю, як й інші види нерухомості.

Чи погоджуєтеся Ви відмовитися від соціальних гарантій, які не відповідають можливостям держави?

Так. Це станеться раніше чи пізніше, якщо країна не почне проводити докорінні економічні реформи. Більшість соціальних гарантій мають бути скасовані, тому що корумпований держапарат, який харчується здирницькими податками та бюджетом, щодалі, тим менш спроможний виплачувати соціальну допомогу.

У заможній Україні майбутнього, де громадяни матимуть стільки грошей, скільки вони тільки можуть заробити, питання соціальних гарантій перестане бути гострим та нагальним.

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що займаються вирішенням системних проблем законодавства та практики для захисту фундаментальних прав людини. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS та інші правозахисні організації. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод. Контакти для зв’язку: [email protected]

Фото dostyp.com.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: