![](https://www.helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2024/07/zahlushky-UHSPL-750-450-piks-4-380x145.png)
Майже 250 тисяч українських дітей визнані постраждалими від війни
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
Як діє та як має діяти Національна поліція у разі, коли мирне зібрання втрачає характер мирного та перетворюється на масові безладдя? Як об’єктивно оцінити дії правоохоронців у перебігу подій – від провокацій до відкритого силового протистояння? Як підготувати громадських активістів таким чином, аби вони кваліфіковано могли здійснювати моніторинг динамічних подій за участю декількох сторін?
3 листопада 2018 року офіс Центру Громадянських Свобод (ЦГС) знов зібрав активістів та волонтерів, вкрай мотивованих до тривалої роботи – здійснення громадського контролю за діями Національної поліції під час проведення мирних зібрань та масових заходів. Такий вид контролю з лютого 2013 року став основним компонентом діяльності Групи громадського спостереження «ОЗОН». Створена за ініціативою ЦГС, група «ОЗОН» здійснює неупереджений моніторинг мирних зібрань у різних областях України, фіксуючи системні порушення як національного законодавства, так і міжнародних стандартів.
Цього року спецкурс групи громадського спостереження «ОЗОН» проходив як частина навчальної програми Київської школи з прав людини та демократії.
Відкриття спецкурсу розпочалося з 2-годинного практичного заняття «Коли стає гаряче: моніторинг зібрань із високим рівнем конфліктності». Враховуючи багаторічні партнерські стосунки, ця тема «припала» на керівника аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олега Мартиненка.
Учасникам були запропоновані практичні вправи з визначення рівня конфліктності немирних зібрань, інформація щодо індивідуальних та групових дій спостерігачів «ОЗОН» для якісного моніторингу подій у випадку сутичок громадян з правоохоронцями. Окремо були розглянуті питання індивідуальної безпеки: елементи жестової комунікації, збереження відзнятої інформації, специфіка взаємодії з представниками поліції в екстремальних умовах.
У практиці «ОЗОН» нерідко траплялося так, що монітори опинялися один на один з матеріальними наслідками протестних акцій: місцями подій із залишками речових доказів, документів, індивідуальних речей. З огляду на таку можливість на імпровізованому учбовому майданчику була відтворена одна з таких сцен, де серед битого скла та листя монітори могли знайти достатньо цікавих артефактів.
Звичайно ж тут учасники навчання також мали нагоду вдосконалити свої навички з фотофіксації та попрактикуватися у класифікації знайдених речових доказів.
Підсумок практикуму надає оптимізму – кількість та ентузіазм волонтерів стане в нагоді у процесі неупередженого висвітлення чисельних акцій передвиборчої кампанії та дій Національної поліції.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
На початку повномасштабного вторгнення чиновники столичної Служби у справах дітей та сім’ї, а також Центру...
04 July 2024
Нещодавно в Міністерстві освіти і науки України запропонували на прийняття проєкт наказу «Про затвердження порядку...
01 July 2024