Публікація

Гра в довгу: громадські організації об’єднуються задля захисту третього сектору в Україні

11 квітня у Києві під час прес-конференції учасники провідних правозахисних громадських організацій презентували новостворену Коаліцію на захист громадянського суспільства в Україні

30629697_2037048126540804_4235128673465794560_n

Верховна Рада України, попри обіцянки депутатів різних фракцій 3 квітня 2018 року, не проголосувала за включення до порядку денного підготованих окремими депутатами і Адміністрацією Президента законопроектів, якими передбачалося скасування е-декларацій для активістів. Водночас лише за кілька днів після завершення терміну подання е-декларацій вже з’являються оприлюднені матеріали дискредитаційного характеру щодо окремих представників третього сектору, які слухняно заповнили е-декларації.

Від початку 2018 року правозахисники фіксують посилення тиску на активістів у регіонах. Відбуваються напади на мирні зібрання, застосування фізичного насильства щодо окремих представників третього сектору, які, на жаль, залишаються без належного розслідування і притягнення винуватців до відповідальності. Тиск з боку органів держави здійснюється також через фіктивні кримінальні справи та перевірки фінансової діяльності організацій. Така ситуація вимагає привернення уваги суспільства до цієї проблеми, ретельного документування всіх випадків подібних порушень та належного розслідування всіх інцидентів.

Поєднавши зусилля та, забезпечуючи належний розвиток громадянського суспільства в Україні, громадські організації спільно будуть працювати над подоланням негативних наслідків впливу та утисків, які вчиняють щодо них.

«Активна участь індивідів, груп, організацій та інститутів у захисті прав людини, боротьбі з корупцією та відстоюванні суспільних інтересів має вирішальне значення, адже громадянське суспільство, крім іншого, допомагає державам у повному обсязі забезпечувати дотримання їхніх зобов’язань у сфері прав людини і основних свобод, подолання корупції, а також відстоювання принципів демократії і верховенства права» — йдеться у Меморандумі про створення Коаліції, підписаному 27 громадськими організаціями, відкритому до підписання для організацій, активістів та журналістів.

У меморандумі наголошується, що «встановлення на законодавчому рівні фінансового контролю за антикорупційними активістами в поєднанні із кримінальною відповідальністю та спроби введення подальших невиправданих і непропорційних обмежень для діяльності всіх громадських об’єднань, а також численні випадки переслідування неурядових організацій та окремих активістів, включно зі сфабрикованими кримінальними справами та дискредитаційними кампаніями проти авторитетних організацій та активістів, погрозами й фізичними нападами на активістів при відсутності ефективного розслідування таких випадків створюють перешкоди для розвитку всього громадянського суспільства та є загрозою для демократичних прагнень України як європейської держави».

sp1-150x150«Прагнення встановити контроль над громадянським суспільством — тривожний сигнал, що вимагає реагування з боку неурядових організацій», — зазначив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

«Законодавчі ініціативи, що направлені на обмеження свободи об’єднання – неприпустима практика для України, в рамках її міжнародних зобов’язань. Реакція міжнародної спільноти на введення е-декларування для активістів показала, наскількиsp2-150x150 принциповою є позиція підтримки громадського суспільства для партнерів України», — прокоментувала координаторка проектів Центру громадянських свобод Олександра Романцова.

«Коаліція ставить на меті фіксувати та реагувати на факти тиску відносно громадянського суспільства в Україні. Сильне та впливове громадянське суспільство sp3-150x150було однією з вимог Євромайдану і залишається основним двигуном просування реформ в Україні та їхнього впровадження на місцевому рівні», — виконавча директорка Благодійного фонду «Восток-SOS» Олександра Дворецька.

Меморандум знаходиться за посиланням: https://goo.gl/23VUzy, щоб долучитися та приймати участь в рамках коаліції необхідно заповнити форму за посиланням.

Висновок Венеціанської комісії щодо законопроектів №6674 та №6675 на сайті Коаліції «Реанімаційний пакет реформ»: https://goo.gl/SwrTPd

Запис прямої трансляції заходу: https://www.facebook.com/rpr.ua/videos/991645290988303/

Більше фото: https://www.facebook.com/events/497158760686553/permalink/497534770648952/

Фото: Александр Волчанский

Матеріал сайту Центру громадянських свобод

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Вимагаємо припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів

Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів...

12 April 2024

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: