Публікація

Гельсінська спілка оголосить результати дослідження «Precedent UA – 2017»

10 серпня 2018 року, о 12:00, експерти Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) оприлюднять результати щорічного дослідження практики українських судів «Precedent UA – 2017», яке відслідковує кількість релевантних застосувань рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) в усіх судах України.

Адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 55, поверх 1, Біла зала НАН України

Дослідження проведено УГСПЛ в рамках грантової програми «Щорічне дослідження національної судової практики «Precedent UA – 2017», яка здійснюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Українське законодавство зобов’язує суддів посилатися на рішення ЄСПЛ як на прецеденти. Це робить рішення українського суду більш вмотивованим та обґрунтованим. До того ж подібна практика повинна призвести до зменшення кількості судових рішень, які потім будуть оскаржуватися в ЄСПЛ.

УГСПЛ ретельно відслідковує всі прецедентні рішення ЄСПЛ проти України, а також застосування практики ЄСПЛ у роботі українських судів. Цього року УГСПЛ та зовнішні експерти проводили дослідження національної судової практики щодо застосування українськими суддями 157 рішень ЄСПЛ проти України за статтею 6 (право на справедливий суд в кримінальному провадженні) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на основі даних Єдиного державного реєстру судових рішень України за період з 1 січня 2006 року по 3 серпня 2017 року. Дослідження охопило також ґендерний аспект українського судочинства. Найбільш успішні приклади застосування рішень ЄСПЛ будуть представлені під час заходу.

Програма заходу

Усім учасникам заходу буде надано примірник збірки «Precedent UA – 2017».

Контактна особа: Олег Шинкаренко, ном. моб. тел.: 093 563 57 93;

e-mail: [email protected]

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: