![](https://www.helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2024/07/zahlushky-UHSPL-750-450-piks-6-380x145.png)
«Злочинець не діє за стандартами»: 10 років, як росіяни збили МН17
17 липня 2014 року неподалік Торезу, що на Донеччині, армія РФ збила Boeing 777 –...
18 July 2024
Донецька область залишається під постійними ракетними та артилерійськими обстрілами РФ. Не маючи можливості отримати будь-які перемоги на полі бою, окупанти вдаються до воєнних злочинів проти цивільного населення: руйнують та пошкоджують об’єкти інфраструктури, життєзабезпечення, житлового сектору, школи та лікарні.
За даними Донецької обласної державної адміністрації, в області (по вільній території) пошкоджено/зруйновано 15,8 км теплових мереж, 29 об’єктів водопостачання та 25 об’єктів водовідведення, 113 населених пунктів знеструмлені повністю, 6 – частково, 121 715 абонентів залишилось без електропостачання.
Найгарячішими точками залишаються Бахмут, Авдіївка та Вугледар. Міста у відносному тилу, Торецьк, Костянтинівка, Нью Йорк, Часів Яр, Соледарська громада, також зазнають ударів. Це ускладнює, а часто й унеможливлює проведення ремонтних робіт. Це позначається на повсякденному житті місцевих мешканців.
Найбільш пошкоджені великі міста у Покровському районі.
Авдіївка
У місті з березня 2022 року відсутнє водопостачання, світло та газ. Містоутворююче підприємство – Авдіївський коксохімічний завод з травня 2022 року, через постійні обстріли та руйнування не працює. Також у місті відсутнє опалення у житлових приміщеннях. Люди обігрівають свої домівки буржуйками на дровах.
Мар’їнка
У місті пошкоджені 90% цивільної інфраструктури. За інформацією поліції усіх мешканців евакуйовали. У місті немає світла, води, тепла та газопостачання. До листопада в Мар’їнку завозилась гуманітарна допомога та вода.
Красногорівка
У місті через обстріли немає електрики, газу та централізованого водопостачання. Їжу та воду доставляють волонтери та поліцейські.
За даними АТ ДТЕК «Донецькі електромережі», співробітники підприємства у супроводі піротехнічного розрахунку ДСНС у Донецькій області нещодавно все ж відновили повітряну лінію електропередач 110 кВ «Курахівська ТЕС – Смолянка-2» та відновили електропостачання у Красногорівці, яке було пошкоджено внаслідок проведення бойових дій.
Курахове
Місто постійно зазнає обстрілів. Є газопостачання та світло, але постійно зникає водопостачання. Мешканців приватного сектору громади забезпечують паливною деревиною.
Міста та села Покровського району отримують воду з Карлівського водосховища. Внаслідок постійних обстрілів з боку РФ і знеструмлення самого водосховища і Карлівської фільтрувальної станції близько 400 000 людей (показник до війни) залишаються без водопостачання. Наразі воду дають по графіках або привозять технічну воду машинами.
Новини про припинення водопостачання та питну воду у містах:
Бахмутський район залишається місцем, де обстріли не вщухають ні вдень ні вночі. Внаслідок чого багато громад мають значні пошкодження житлового фонду, а також інфраструктурних об’єктів і об’єктів життєдіяльності.
За останній час зафіксовано щонайменше 216 влучань та пошкоджень приватних та багатоквартирних будинків, 14 об’єктів життєзабезпечення (газогін, водопровід, електромережі), 5 будівель лікувально-оздоровчих закладів, 20 історичних пам’яток, 10 будівель освітньо-виховних закладів.
Більш за все потерпають від російських влучань об’єкти життєдіяльності у Бахмутській, Соледарській, Торецькій громадах. Газопостачання у цих громадах немає ще з кінця травня, тобто майже 9 місяців. Світло у деяких населених пунктах Бахмутського району не буває по два-три місяці. З ним разом зникають зв’язок та опалення. По можливості та за відсутністю обстрілів світло відновлюють, але лише до нових обстрілів.
В Бахмуті частково відсутнє і водопостачання. Підвозом води мешканцям громади до останнього займалися комунальники та рятувальники ДСНС, також вони забезпечували лікарні. У даний час цивільним обмежили доступ до міста.
В інших громадах з водопостачанням набагато складніше.
Так, мешканці Торецька, близько 16 тисяч людей, які ще залишаються у місті, вже 10-й місяць живуть без централізованого водопостачання. З кінця травня в місті відсутнє і газопостачання. Тож коли пропадає і світло, в громаді взагалі не залишається умов для існування. Місто знаходиться під постійними обстрілами.
Інформацію підготували юристи громадських приймалень УГСПЛ з м. Торецьк та м. Покровськ.
Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим внаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо в 18 областях країни. Щоб дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
17 липня 2014 року неподалік Торезу, що на Донеччині, армія РФ збила Boeing 777 –...
18 July 2024
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Дніпро ГО «Правозахисна Група...
15 July 2024
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у Запорізькій області, у рамках глобальної...
15 July 2024
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Суми, у рамках глобальної...
15 July 2024