Публікація

Аналітичний звіт УГСПЛ «Історія одного міста. Мар’їнка: на лінії вогню»

Центр документування УГСПЛ продовжує історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок продовжується історією Мар’їнки.

Історія одного міста. Мар’їнка: на лінії вогню/Melamory Maris, заг. ред. – О.А. Біда, О.А. Мартиненко
/ Українська Гельсінська спілка з прав людини. — К., 2018. – 20 с.

МАР’ЇНКА до 2014 року була відомою в Україні завдяки розміщенню на її території молокозаводу «Лактис», шиноремонтного заводу і харчосмакової фабрики. Розташоване на річці Осикова, місто безпосередньо межує із західними околицями Донецька і є центром однойменного Мар’їнського району. На 9829 осіб припадає 2 загальноосвітні школи, школа-інтернат №3 ім. А.С. Макаренка та дошкільний навчальний заклад «Золотий ключик». Поряд із населеним пунктом проходить територіальна автомагістраль «Донецьк – Запоріжжя».

Однак найвідомішою Мар’їнка стала в результаті подій 2014 – 2015 рр. Тоді, практично одночасно із захопленням терористами влади у Донецьку, Мар’їнка опинилася у полі зору незаконних збройних формувань. З погляду тактики місто – це плацдарм для захоплення Курахового, а також пряма дорога на Запоріжжя, Маріуполь та всю лінію Азова. Тому протягом останніх 4-х років місто декілька разів переходило під контроль сепаратистів і його з боями повертали Збройні сили України. Багатотисячне населення увесь цей час жило практично на лінії вогню.

У 2015 р. після підписання Мінських домовленостей Мар’їнка потрапила у «сіру зону», що негативно позначилося на долі міста та його мешканців. Наприкінці року, коли контрольний пункт в’їзду-виїзду (далі – КПВВ) було перенесено на кілька кілометрів далі від Мар’їнки, місто остаточно перейшло під контроль української влади.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням.

Саммарі англійською мовою

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор.

Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID https://www.usaid.gov/uk/ukraine та сторінці у Facebook www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: