Публікація

Відео: права людини та локальна демократія

Чи лише Європейський суд з прав людини є єдиним механізмом, здатним захистити наші права? Чи тільки петиція до Президента України вирішує питання браку гойдалки у дворі мого будинку? Чи лише запрошення казкової феї з сонмом єдинорогів має заблокувати забудову скверу в історичні частині міста? Дійсно, спілкуючись з людьми, ми часто наражаємось на думку про те, що для вирішення проблем всіх рівнів необхідно підключати якихось реальних, а доволі часто і ні, «важковаговиків». А оскільки вони далеко, і комунікація ускладнена, то давайте почекаємо, може воно само по собі і розв’яжеться до задоволення всіх учасників. Але ми всі чітко розуміємо, що це аж ніяк не виправить ситуацію та не допоможе захистити нам наші права.

Злагоджені та солідарні дії, знання про основні процедури та інструменти місцевої демократії в поєднані із грамотним застосуванням права на інформацію та свободою мирних зібрань можуть стати реальним підґрунтям змін. Змін, які базуються на залученні громадян до процесів прийняття рішень, змін які одночасно стають основою демократичного шляху впровадження реформ, починаючи від національного і завершуючи локальним рівнем.

Це продукт став можливим завдяки наступним ініціативам, які впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини: проекту Фонду Чарльза Стюарта Мотта «Право на участь» та проекту «Права людини понад усе» за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Відповідальність за вміст несе УГСПЛ та автори, і він не обов’язково відображає погляди Фонду Чарльза Стюарта Мотта, Міністерства міжнародних справ Канади та уряду Канади. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: