Публікація

Відкритий конкурс Української Гельсінської Спілки з прав людини на отримання субгранту

Назва програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» (скорочена назва «Права людини в дії») 

Донор:  Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) 

Організатор конкурсу: Українська Гельсінська Спілка з прав людини – неприбуткова, неполітична та незалежна громадська організація, є найбільшою асоціацією правозахисних організацій України, яка об’єднує 27 правозахисних недержавних організацій з метою захисту прав людини https://helsinki.org.ua/richni-zvity-2/

Спілка є виконавцем програми «Права людини в дії» Human Rights In Action (HRA) 

Тривалість програми: 30 вересня 2022  – 07 вересня 2024

Опис контексту

Програма є подовженням чинного гранту, як відповідь на виклик пов’язаний з критичними потребами в захисті прав цивільних та військових осіб України, поглибленого моніторингу порушень пов’язаних з наслідками активних бойових дій, розширенням окупованих територій, спровокованими збройною агресією Російською Федерацією.

Пріоритети Програми 

Програма 2022 – 2024 р. передбачає розширення географічного покриття в рамках чотирьох стратегічних пріоритетів:  

 1. Розширення та посилення моніторингу дотримання та просування прав людини
 2. Посилення участі у стратегічних судових справах
 3. Вдосконалення та розширення роботи з підвищення обізнаності та посилення правової спроможності громадян
 4. Відновлення порушених прав та справедливості для жертв катувань та збройного конфлікту.

Тривалість проєкту: 16 cічня  2023 – 15 грудня  2023. 

Географічне охоплення: міжнародний/національний рівень

Бюджет конкурсу:  $ 200 000 (передбачається підтримка більше ніж одного проєкту)

Партнери: правозахисні організації та медіа, що здійснюють документування та висвітлення воєнних злочинів в Україні, моніторять та висвітлюють результати судових процесів (включаючи міжнародні) в контексті війни, просувають стандарти міжнародного гуманітарного права та права прав людини тощо.

Пріоритетні активності в рамках Проєкту:  

 1. Інформування та роз’яснення для широкої української та міжнародної аудиторії поточних подій та процесів в контексті міжнародного правосуддя, можливостей та існуючих обмежень щодо притягнення РФ до відповідальності за порушення прав людини, міжнародного права, включно з міжнародним гуманітарним правом під час агресії проти України та окупації українських територій.
 2. Моніторинг та висвітлення міждержавних скарг проти РФ у Європейському суді з прав  людини, Міжнародному Суді ООН, Міжнародному кримінальному суді та інших судових та квазісудових органах.
 3. Моніторинг перебігу розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, інших грубих порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, скоєних під час війни в Україні; аналіз та розʼяснення широкій аудиторії ролі та значення цих процесів для перехідного правосуддя.
 4. Моніторинг та висвітлення розслідування злочину геноциду в Україні.
 5. Поширення інформації про  створення спеціального Трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України, аналіз та розʼяснення його ролі для перехідного правосуддя.
 6. Висвітлення питання міжнародних санкцій, що накладаються на РФ за системні порушення прав людини та міжнародного права під час агресії проти України.
 7. Підвищення обізнаності української аудиторії щодо засад міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та міжнародного правосуддя для формування адекватного суспільного запиту на відповідальність за воєнні злочини та сталий мир;
 8. Інформування аудиторії щодо дії інших міжнародних механізмів розслідування порушень прав людини.
 9. Підготовка публікацій, новин, інтерв’ю, заяв про поточні події, переклад англійською та іншими мовами і поширення окремих матеріалів, які орієнтовані передусім на іноземну аудиторію, заходи з просування контенту.

До оголошення додаються формати документів, які є обов’язковими для подання організацією, а саме: опис проєкту, робочий план, бюджет, форма оцінки ризику та відповідальності субгрантера.

До 16.12.2022 потенційні учасники можуть звертатись з письмовими запитами щодо конкурсу competition@helsinki.org.ua.

Пакет документів організаціями подається до 19 грудня 2022 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу competition@helsinki.org.ua.

Організація повинна надати:  

 1. Опис проєкту;
 2. Опис робочого плану;
 3. Бюджет (в доларах США);
 4. Форму оцінки ризику та відповідальності субгрантера;
 5. Свідоцтво про реєстрацію або витяг; 
 6. Довідку з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості; 
 7. Статут (у форматі PDF);
 8. Резюме команди проєкту (основна команда проекту);
 9. Банківські реквізити (довідка з банку)
 10. Підтвердження реєстрації в системі System for Award Management (SAM) www.sam.gov (у форматі PDF витяг з бази)

Заявка повинна бути подана одним пакетом документів, не потрібно архівувати файли, чи використовувати файлообмінні ресурси. За цим Запитом подання заявок у паперовому вигляді не передбачається. У темі повідомлення має бути зазначено «Заявка на субгрант – назва організації – дата». 

Форма заявки на отримання субгранту має бути подана у форматі PDF, з одинарним відступом, шрифтом Times New Roman, розмір 12. Бюджет має бути поданий у форматі Microsoft Excel в доларах США.

Критерій оцінки проектних пропозицій Max бали
I. Ситуаційний аналіз 

Обізнаність та розуміння заявником проблеми та відповідність цілям конкурсу

15
II. Результати та індикатори

Прагнення до досягнення сталих результатів, які триватимуть після закінчення проєкту. Оцінюється  доцільність запропонованих цілей за наданими показниками.

25
III. Робочий план

Оцінюється, як запропоновані заходи сприятимуть досягненню результатів відповідно до пріоритетів Програми та Проєкту 

25
VI. Попередній досвід, управління та персонал

Оцінюється відповідний досвід в імплементації правозахисних програм. Наявність необхідного  персоналу для виконання запропонованих заходів. 

15
V. Оцінка бюджету

Оцінюється за принципами доцільності, економічної ефективності та реальності. Спілка залишає за собою право визначати рівень фінансування субгрантів, обраних за цим Запитом, незалежно від того, що заявник вказує у своїй бюджетній заявці.

20
Загалом 100

 

Календарний план: 

1.  Дата оголошення конкурсу 7 грудня 2022                     
2. Дата подання заявок   19 грудня 2022
3. Перевірка організації та персоналу проєкту: 

ООН https://www.un.org/securitycouncil/content/un-sc-consolidated-list

Управлінням з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США https://www.treasury.gov/resource -center/sanctions/SDN List/Pages/default.aspx/

System for Award Management (SAM) www.sam.gov

20 грудня 2022
4.  Засідання експертної комісії  26 грудня 2022
5. Пре моніторинговий візит (очно/онлайн)  До 28 грудня 2022                             
6. Розробка плану моніторингу та оцінки проекту. Стратегії брендингу та маркування. Переклад проєктного пакета документів на англійську мову. Підготовка угоди про надання гранту та підписання сторонами 5 січня 2022
7. Погодження проєктної пропозиції з USAID  До 10 січня 2023
8. Підписання угоди про надання субгранту.
Перерахування першого траншу 
До 16 січня 2023

Відповідність вимогам

Організація, що подається на конкурс має відповідати наступним обов’язковим вимогам:

 • бути офіційно зареєстрованою зі статусом юридичної особи на території України;
 • мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
 • мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації.

Брендування 

Організація  зобов’язана  забезпечити : 

 • згадування у публічних виступах або інтерв’ю виконавців Проєкту на заходах, які повністю або частково фінансуються на кошти Програми «Права людини в дії», що реалізується за підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
 • вказування у будь-яких творах (в тому числі аудіовізуальних), публікаціях та документах, створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії», що реалізується за фінансової підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.
 • розміщення логотипів УГСПЛ на примірниках будь-яких творів, публікацій та документів  створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії».

Організація зобов’язана надати УГСПЛ право на безоплатне невиключне і невідкличне право використання указаних вище творів на території України чи будь-якої іншої держави, а також на використання цих творів повністю або частково у збірках, перекладах та інших похідних творах.

Рекомендації до бюджетування:

Фінансування може передбачати:

 • виплату заробітної плати штатних працівників організації та грошової винагороди працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру та виконують обов’язки, що належать до реалізації проєкту;
 • грошової винагороди працівників та консультантів, які працюють за угодами цивільно-правового  характеру, та тих, хто працює як фізичні особи — підприємці, обов’язки яких безпосередньо належать до проєктної діяльності; 
 • виплату додаткових витрат, які з’являються внаслідок виплати заробітної плати, грошової винагороди, послуг,  які можуть бути розцінені як додаткове благо згідно з національним законодавством (єдиний соціальний внесок (ЄСВ), інші податки);
 • товари/послуги, які забезпечують виконання проєктної діяльності (наприклад, транспортні витрати, юридичні послуги, проведення заходів з навчання персоналу)
 • адміністративні витрати організації (банківська комісія, оренда приміщення, комунальні послуги, витрати на інтернет-зв’язок, канцелярські товари для офісу тощо).

Пріоритетом є бюджетування програмної діяльності. Адміністративні витрати, в т.ч. заробітна плата штатних працівників та інших працівників, які виконують адміністративні функції проєкту, з урахуванням всіх видатків, мають бути обґрунтованими та не перевищувати проєктні витрати.

Спілка передбачає, що із заявником буде підписано угоду «Стандартний грант». В результаті попередньої оцінки ризиків партнера, Спілка може визначити особливі умови.

У разі значного коливання курсів валют, граничний бюджет може бути скоригований із врахуванням коливання курсів у субгрантових угодах із відібраними організаціями субгрантерами.

Заборонено за кошти гранту здійснювати наступні закупівлі товарів та послуг: 

 • військове спорядження;
 • обладнання для  спостереження;
 • алкогольні напої та тютюнові вироби;
 • обладнання, що негативно впливає на зміни клімату
 • проведення різних видів ремонтів та реконструкцій приміщень;
 • товари та послуги для підтримки діяльності поліції або інших правоохоронних органів;
 • обладнання та послуги для переривання вагітності;
 • предмети розкоші та обладнання для азартних ігор.

Заборонено на використання деяких послуг та обладнання телекомунікацій та відео спостереження 

Грантоотримувач не може використовувати кошти гранту, включаючи прямі та непрямі витрати, доходи від проєкту та власний внесок організації, щоб:

 • Придбати або отримати;
 • Продовжити або поновити контракт на закупівлю або отримання; або
 • Укласти контракт (або продовжити чи поновити контракт) на закупівлю або отримання обладнання, послуг або систем, які використовують охоплене телекомунікаційне обладнання чи послуги як суттєвий, чи суттєвий компонент будь-якої системи або як критичну технологію як частину будь-якої системи.

 

 1. Витрати на телекомунікаційні послуги та послуги відеоспостереження, а також на таке обладнання, як телефони, Інтернет, відеоспостереження та «хмарні» сервери, є допустимими, за винятком тих, що зазначені в пункті А.
 2. Визначення. Терміни, що використовуються в цьому положенні, мають таке значення:

Термін «телекомунікаційне обладнання або послуги, на які поширюється дія» означає будь-яке з наступного:

 • Телекомунікаційне обладнання, вироблене компанією Huawei Technologies або ZTE Corporation (або будь-якою дочірньою компанією чи філією таких організацій);
 • З метою громадської безпеки, безпеки державних установ, спостереження за фізичною безпекою критичної інфраструктури та інших цілей національної безпеки, відеоспостереження та телекомунікаційне обладнання виробництва Hytera Communications Corporation, Hangzhou Hikvision Digital Technology Company або Dahua Technology Company (або будь-якої дочірньої компанії) або філією таких організацій).
 • Телекомунікаційні послуги чи послуги відеоспостереження, що надаються такими організаціями або з використанням такого обладнання.

*Термін «іноземна країна, на яку поширюється дія» означає Китайську Народну Республіку.

** Термін «телекомунікаційні витрати» означає витрати на використання засобів зв’язку та телефонії, таких як мобільні телефони, стаціонарні телефони та Інтернет.

Стандартні умови

Для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, в необхідному застосовному обсязі будуть чинними Стандартні умови USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.

Дозвіл на використання та розголошення інформації

Подаючи заявку за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в поданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.

Відмова від відповідальності

 • Спілка не надає заявникам компенсації витрат, пов’язаних з участю в  конкурсі.
 • Задля сприяння конкуренції, Спілка залишає за собою право не зважати на деякі невеликі недоліки у заявках, які можуть бути виправлені до того, як буде визначено присудження грантів.
 • Спілка може без повідомлення заявника звертатись по відгуки  результатів  реалізації попередніх проєктів до інших донорів.
 • Спілка також залишає за собою право звертатися до інших джерел інформації щодо попередніх  результатів діяльності заявника, не зазначених ним у заявці.

1 Формат_проектної_заявки_проект_УГСПЛ_USAID 07.12.2022

2 Бюджет субгрант УГСПЛ USAID_07.12.2022

3 SAM_Quick Start Guide for Getting a Unique Entity ID

Оголошення про відкритий конкурс_ USAID_07.12.2022

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: