Публікація

Оголошення про відкритий конкурс субгрантів Української Гельсінської спілки з прав людини

Назва програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» (скорочена назва «Права людини в дії»).

Донор:  Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Організатор конкурсу: Українська Гельсінська спілка з прав людини – неприбуткова, неполітична та незалежна громадська організація, є найбільшою асоціацією правозахисних організацій України, яка об’єднує 27 правозахисних недержавних організацій з метою захисту прав людини. Подивитися річні звіти можна тут.

Спілка є виконавцем  програми «Права людини в дії» Human Rights In Action (HRA).

Тривалість програми: 30 вересня 2022  – 07 вересня 2024.

Опис контексту

Програма є подовженням чинного гранту, як відповідь на виклик пов’язаний з критичними потребами в захисті прав цивільних та військових осіб України, поглибленого моніторингу порушень пов’язаних з наслідками активних бойових дій, розширенням окупованих територій, спровокованими збройною агресією Російською Федерацією.

Пріоритети Програми

Програма 2022 – 2024 р. передбачає розширення географічного покриття в рамках чотирьох стратегічних пріоритетів:

1 Розширення та посилення моніторингу дотримання та просування прав людини.
2 Посилення участі у стратегічних судових справах.
3 Вдосконалення та розширення роботи з підвищення обізнаності та посилення правової спроможності громадян.
4 Відновлення порушених прав та справедливості для жертв катувань та збройного конфлікту.

 

Тривалість проєкту: 15 листопада 2022 – 30 вересня 2023.

Географічне охоплення: міжнародний/національний рівень.

Бюджет: 1 919 851 грн.

Цільова група: Іноземні партнери — медіа, експертні установи, аналітичні центри, дипломатичні місії, лідери думок та інші зацікавлені особи та організації.

Партнери: правозахисні організації, що здійснюють документування воєнних злочинів в Україні.

Пріоритетні активності в рамках Проєкту:  

 1. Збір та поширення інформації про передумови, перебіг та наслідки війни Росії проти України, а також прав людини та перехідного правосуддя.
 2. Регулярне інформування шляхом поширення інформації українською та англійською мовою на відкритих ресурсах (сайт, ФБ, Твіттер, телеграм).
 3. Розсилка англомовних дайджестів іноземним медіа та аналітичним центрам через базу контактів.
 4. Реагування на оперативні події, пов’язані зі збройною агресією РФ проти України (шляхом поширення задокументованої інформації про порушення прав людини та воєнні злочини у зв’язку зі збройною агресією — інтерв’ю зі свідками та потерпілими, коментарі національних та міжнародних юристів, правозахисників, професійних документаторів, правозахисників, конфліктологів та інших кваліфікованих експертів).
 5. Налагодження діяльності та робота т.з. віртуального “контактного центру” для іноземних медіа, аналітичних центрів та інших зацікавлених осіб (включаючи створення бази контактів експертів з різних сфер діяльності; оперативне залучення експертів для надання коментарів на запит іноземних медіа та аналітичних центрів, зокрема, організація інтерв’ю).
 6. Забезпечення регулярних англомовних онлайн-включень з професійним журналістом та залученням експертів по актуальних темах та можливістю іноземців поставити запитання.
 7. Систематизація інформації та посилення спроможності органів державної влади щодо збору інформації та звільнення захоплених осіб.

До оголошення додаються формати документів, які є обов’язковими для подання організацією, а саме: опис проєкту, робочий план, бюджет, форма оцінки ризику та відповідальності субгрантера.

До 20.10.2022 потенційні учасники можуть звертатись з письмовими запитами щодо конкурсу competition@helsinki.org.ua.

Пакет документів організаціями подається до 24 жовтня 2022 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу competition@helsinki.org.ua.

Організація повинна надати:

 1. Опис проєкту (форма проєктної заявки ТУТ );
 2. Опис робочого плану (зразок робочого плану ТУТ);
 3. Бюджет (форма ТУТ);
 4. Форму оцінки ризику та відповідальності субгрантера (скачати можна ТУТ);
 5. Листи підтримки від партнерів актуальні на дату оголошення конкурсу на бланку організацій;
 6. Свідоцтво про реєстрацію або витяг;
 7. Довідку з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості;
 8. Статут (у форматі PDF);
 9. Резюме команди проєкту (основна команда проекту);
 10. Банківські реквізити (довідка з банку)
 11. Підтвердження реєстрації в системі System for Award Management (SAM) sam.gov  (Quick Start Guide for Getting a Unique Entity ID (SAM) ТУТ).

Заявка повинна бути подана одним пакетом документів, не потрібно архівувати файли, чи використовувати файлообмінні ресурси. За цим Запитом подання заявок у паперовому вигляді не передбачається. У темі повідомлення має бути зазначено “Заявка на субгрант назва організації дата”.

Форма заявки на отримання субгранту має бути подана у форматі Microsoft Word, з одинарним відступом, шрифтом Times New Roman, розмір 12. Бюджет має бути поданий у форматі Microsoft Excel.

 

Критерій оцінки проектних пропозицій Max бали
I. Ситуаційний аналіз 

Обізнаність та розуміння заявником проблеми та відповідність цілям конкурсу

15
II. Результати та індикатори

Прагнення до досягнення сталих результатів, які триватимуть після закінчення проєкту. Оцінюється  доцільність запропонованих цілей за наданими показниками.

25
III. Робочий план

Оцінюється, як запропоновані заходи сприятимуть досягненню результатів відповідно до пріоритетів Програми та Проєкту

25
VI. Попередній досвід, управління та персонал

Оцінюється відповідний досвід в імплементації правозахисних програм. Наявність необхідного  персоналу для виконання запропонованих заходів.

15
V. Оцінка бюджету

Оцінюється за принципами доцільності, економічної ефективності та реальності. Спілка залишає за собою право визначати рівень фінансування субгрантів, обраних за цим Запитом, незалежно від того, що заявник вказує у своїй бюджетній заявці.

20
Загалом 100

 

Календарний план:

1 Дата оголошення конкурсу

 

11 жовтня  2022
2 Дата подання заявок

 

24 жовтня  2022
3 Перевірка організації та персоналу проєкту :

ООН https://www.un.org/securitycouncil/content/un-sc-consolidated-list

Управлінням з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США https://www.treasury.gov/resource -center/sanctions/SDN List/Pages/default.aspx/

System for Award Management (SAM)

www.sam.gov

25 жовтня  2022
4 Засідання експертної комісії

 

До 31 жовтня  2022
5 Пре моніторинговий візит (очно/онлайн)

 

До 5 листопада 2022
6 Розробка плану моніторингу та оцінки проекту. Стратегії брендингу та маркування. Підготовка угоди про надання гранту та підписання сторонами До 7 листопада  2022
7 Погодження проєктної пропозиції з USAID

 

До 10 листопада  2022
8 Підписання угоди про надання субгранту.

Перерахування першого траншу

 

До 20 листопада 2022

Відповідність вимогам

Організація що подається на конкурс має відповідати наступним обов’язковим вимогам:

 • бути офіційно зареєстрованою зі статусом юридичної особи на території України;
 • мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
 • мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації.

Брендування

Організація  зобов’язана  забезпечити :

 • згадування у публічних виступах або інтерв’ю виконавців Проєкту на заходах, які повністю або частково фінансуються на кошти Програми «Права людини в дії», що реалізується за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.
 • вказування у будь-яких творах (в тому числі аудіовізуальних), публікаціях та документах, створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії», що реалізується за фінансової підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.
 • розміщення логотипів УГСПЛ на примірниках будь-яких творів, публікацій та документів створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії».

Організація зобов’язана надати УГСПЛ право на безоплатне невиключне і невідкличне право використання указаних вище творів на території України чи будь-якої іншої держави, а також на використання цих творів повністю або частково у збірках, перекладах та інших похідних творах.

Рекомендації до бюджетування:

Фінансування може передбачати:

 • виплату заробітної плати штатних працівників організації та грошової винагороди працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру та виконують обов’язки, що належать до реалізації проєкту;
 • грошової винагороди працівників та консультантів, які працюють за угодами цивільно-правового характеру, та тих, хто працює як фізичні особи — підприємці, обов’язки яких безпосередньо належать до проєктної діяльності;
 • виплату додаткових витрат, які з’являються внаслідок виплати заробітної плати, грошової винагороди, послуг, які можуть бути розцінені як додаткове благо згідно з національним законодавством (єдиний соціальний внесок (ЄСВ), інші податки);
 • товари/послуги, які забезпечують виконання проєктної діяльності (наприклад, транспортні витрати, юридичні послуги, проведення заходів з навчання персоналу);
 • адміністративні витрати організації (банківська комісія, оренда приміщення, комунальні послуги, витрати на інтернет-зв’язок, канцелярські товари для офісу тощо).

Пріоритетом є бюджетування програмної діяльності. Адміністративні витрати, в т.ч. заробітна плата штатних працівників та інших працівників, які виконують адміністративні функції проєкту, з урахуванням всіх видатків, мають бути обґрунтованими та не перевищувати проєктні витрати.

Спілка передбачає, що із заявником буде підписано угоду “Стандартний грант”. В результаті попередньої оцінки ризиків партнера, Спілка може визначити особливі умови.

У разі значного коливання курсів валют, граничний бюджет може бути скоригований із врахуванням коливання курсів у субгрантових угодах із відібраними організаціями — субгрантерами.

Заборонено за кошти гранту здійснювати наступні закупівлі товарів та послуг:

 • військове спорядження;
 • обладнання для спостереження;
 • алкогольні напої та тютюнові вироби;
 • обладнання, що негативно впливає на зміни клімату;
 • проведення різних видів ремонтів та реконструкцій приміщень;
 • товари та послуги для підтримки діяльності поліції або інших правоохоронних органів;
 • обладнання та послуги для переривання вагітності;
 • предмети розкоші та обладнання для азартних ігор.

Заборонено використання деяких послуг та обладнання телекомунікацій та відео спостереження.

 

Грантоотримувач не може використовувати кошти гранту, включаючи прямі та непрямі витрати, доходи від проєкту та власний внесок організації, щоб:

 • придбати або отримати;
 • продовжити або поновити контракт на закупівлю або отримання; або
 • укласти контракт (або продовжити чи поновити контракт) на закупівлю або отримання обладнання, послуг або систем, які використовують охоплене телекомунікаційне обладнання чи послуги як суттєвий, чи суттєвий компонент будь-якої системи або як критичну технологію як частину будь-якої системи.

 

 1. Витрати на телекомунікаційні послуги та послуги відеоспостереження, а також на таке обладнання, як телефони, Інтернет, відеоспостереження та «хмарні» сервери, є допустимими, за винятком тих, що зазначені в пункті А.

 

 1. Визначення. Терміни, що використовуються в цьому положенні, мають таке значення:

 

Термін «телекомунікаційне обладнання або послуги, на які поширюється дія» означає будь-яке з наступного:

 • телекомунікаційне обладнання, вироблене компанією Huawei Technologies або ZTE Corporation (або будь-якою дочірньою компанією чи філією таких організацій);
 • з метою громадської безпеки, безпеки державних установ, спостереження за фізичною безпекою критичної інфраструктури та інших цілей національної безпеки, відеоспостереження та телекомунікаційне обладнання виробництва Hytera Communications Corporation, Hangzhou Hikvision Digital Technology Company або Dahua Technology Company (або будь-якої дочірньої компанії) або філією таких організацій);
 • телекомунікаційні послуги чи послуги відеоспостереження, що надаються такими організаціями або з використанням такого обладнання.

 

*Термін «іноземна країна, на яку поширюється дія» означає Китайську Народну Республіку.

** Термін «телекомунікаційні витрати» означає витрати на використання засобів зв’язку та телефонії, таких як мобільні телефони, стаціонарні телефони та Інтернет.

 

 

Стандартні умови

Для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, в необхідному застосовному обсязі будуть чинними Стандартні умови USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.

 

Дозвіл на використання та розголошення інформації

Подаючи заявку за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в поданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.

Відмова від відповідальності

 • Спілка не надає заявникам компенсації витрат, пов’язаних з участю в конкурсі.
 • Задля сприяння конкуренції, Спілка залишає за собою право не зважати на деякі невеликі недоліки у заявках, які можуть бути виправлені до того, як буде визначено присудження грантів.
 • Спілка може без повідомлення заявника звертатись по відгуки результатів  реалізації попередніх проєктів до інших донорів.
 • Спілка також залишає за собою право звертатися до інших джерел інформації щодо попередніх результатів діяльності заявника, не зазначених ним у заявці.

 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: