Публікація

Стаж для отримання пільгової пенсії

Доброго дня!Підскажіть будь-ласка чи входить в стаж для отримання пільгової пенсії (працював трактористом)служба в армії та навчання в професійно-технічному училещі (диплом тракториста). Дякую!

Відповідь
Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на військову службу особа навчалася за фахом у профе сійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або обіймала посаду, яка передбачала право на пенсію на пільгових умовах.
Це встановлено Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо зарахування до стажу роботи, який дає право на пенсію на пільгових умовах, часу проходження строкової військової служби».
3гідно зі статтею 38 Закону України «Про професійно-технічну освіту», час навчання в професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учня, слухача, в тому числі у безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.
Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі і час проходження строкової військової служби, що зараховуються до пільгового стажу, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, який дає право на пенсію на пільгових умовах.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: