Публікація

Щодо зарахування роботи за сумісництвом до страхового стажу

Я молодший науковий співробітник НБУВ НАН України. У мене стажу понад 6 років, але при нарахуванні лікарняного мені нарахували 60% від зарплати, аргументуючи це тим, що 3 роки цього стажу це навчання в денній аспірантурі, яка не враховується при нарахуванні лікарняного. Під час мого навчання в аспірантурі я працював у Мак-Дональдс за сумісництвом. Я надав у відділ кадрів НБУВ НАН України довідку з Мак-Дональдз, що я працював у них 3 роки. Але мені сказали, що робота за сумісництвом не зараховується до загального стажу. І тому я немаю права на лікарняний 80% від зарплати. Скажіть будь-ласка чи маю я право на лікарняний 80 % від зарплати?

Відповідь.
Згідно із ст.7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»:
Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.
Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Для того щоб остаточно з’ясувати, чи робота за сумісництвом зарахувалася до загального стажу, вам або вашому роботодавцю необхідно звернутися до Пенсійного фонду із заявою щодо перерахунку страхового стажу (персоніфікації).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: