Публікація

Щодо виплати пенсії жінці, яка працює у сільськогосподарському виробництві та виховала п’ятеро і більше дітей

Доброго дня! Скажіть будь-ласка чи маю право на отримання пенсії? Працюю в сільськогосподарському виробництві,народила і виховую 9 дітей,четверта дитина за рахунком померла у вісім років(з урахуванням цієї дитини – то це десята),п’ятій дитині виповнилося 14 років з урахуванням тої дитини що померла. Стаж роботи з декретними відпустками до 20 років.

Відповідь.
Згідно ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення», жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми (пункти “є” і “ж” статті 56). Згідно Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» ви належите до категорії осіб, які мають право на отримання пенсії за особливі заслуги. Також згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ви, як жінка, яка працює у сільськогосподарському виробництві та виховала п’ятеро і більше дітей маєте право на отримання пенсії на пільгових умовах, тобто зменшення пенсійного віку до 50 років.
Отже, ви маєте право на отримання пенсії за віком, а також пенсії за особливі заслуги яка визначається як надбавка до пенсії за віком у розмірі від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: