Публікація

Щодо виплати пенсій у зв’язку зі зміною громадянства

мені 64 роки в 2000 році я вийшла заміж за поляка в 2006 році я прийняла польське громадянство втративши українське і з того моменту мені припинили виплату пенсії коли ввійшла в дію умова між україною і польщею про соц забезпечення я звернулася до львівського відділу пенсійного забезпечення з заявою відновити пенсію і аж в червні 2015 мені перевели 248 євро і написали що це за січень-травень 2015 тобто 50євро за місяць моє питання таке чи законне припинення виплати пенсії в звязку з зміною громадянства і чи не повинні мені відшкодувати принаймні з моменту коли ввійшла в дію угода мшж україною і польщею дякую

Відповідь.
Перерахування пенсії особі яка втратила українське громадянство
В частині 1 інструкції «Про порядок переказування пенсій громадянам, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, та виплати пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні», вказано, що:
«1.5. Пенсії, призначені в Україні до виїзду на постійне проживання за кордон, виплачуються відповідно до законодавства про пенсійне забезпечення.
Переказування пенсій здійснюється з дня припинення їх виплати в Україні, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії.

Враховуючи те що угода набула чинності з 01.01.2014 року ви маєте право отримати пенсію за кожний календарний місяць з вказаної дати до травня місяця. Тобто вони повинні виплатити всю пенсію яку ви мали отримати протягом вказаного часу (з 01.01.2014 і до сьогодні).
І звичайно, в подальшому через несвоєчасну виплату пенсії можете звертатися до головного управління Фонду.
Згідно п.3 ст.3 ч.3 «Відповідальність за правильне і своєчасне здійснення виплати пенсій покладається на головні управління Фонду.
Структурний підрозділ з питань міжнародного співробітництва здійснює контроль за виплатою пенсій і в триденний строк після отримання відомостей про виплату пенсій від головних управлінь Фонду надсилає звіт про проведену виплату відповідній установі іноземної держави».

Як отримати всю пенсію

Для початку вам треба звернутися до Пенсійного фонду (львівського відділу пенсійного забезпечення), для того щоб вам було нарахована пенсія за весь час.

Якщо питання не буде вирішено вказаним шляхом, можете подзвонити на гарячу лінію Пенсійного фонду України: 0800 – 503 – 753, (044) 281-08-70, (044) 281-08-71.

Якщо справа не зрушиться з місця, потрібно буде звертатися з позовом до місцевого суду, (для того щоб суд зобов&#146язав Фонд виплатити всю заборговану суму).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: