Публікація

Щодо видачі путівок на санаторно-курортне лікування людям з інвалідністю та щодо виплати грошової компенсації замість них

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, имеет ли право муж на путевку или компенсацию в следующем случае. В 2010 году муж получил 2 группу инвалидности сроком на два года и в реабилитационной карте показано санитарно-курортное лечение в соответствии с которой написано письменное заявление на путевку. На протяжении всего периода до 2012 года,когда дали 1 группу А путевку не получали, а в следующей реабилитационной карте санаторно-курортное лечение не указано. УТСЗН в 2013 году, по истечению 3 лет с дня написания заявления предложило путевку и получить компенсацию для чего необходима справка 070, но лечебное учреждение в устной форме отказало в ней, сказано, что не положена путевка. Заранее благодарна.

Відповідь.
Путівки на санаторно-курортне лікування інвалідів із загальним захворюванням видаються в порядку черговості у міру надходження путівок. Черга на путівку для Вашого чоловіка прийшла лише через три роки. Однак, на жаль, використати її Ви вже не можете, оскільки відпали підстави, за яких вона могла бути отримана, але Ви маєте право на виплату грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки (таке право закріплене Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», порядок виплати регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування» від 7 лютого 2007 р. № 150).
Спершу, Ви маєте звернутися до відповідного управління праці та соціального захисту населення, де Ваш чоловік перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням та взяти там документ, що підтвердить факт невикористання Вашим чоловіком права на санаторно-курортне лікування. А вже потім із цим документом, а також документацією, що підтверджує минулий стан здоров»я Вашого чоловіка (висновки щодо попередньої інвалідності/посвідчення інваліда) Ви можете вимагати надання Вам довідки N 070/о “Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування”.
Отож, безпосередньо для отримання компенсації Вам необхідно буде подати до відповідного управління праці та соціального захисту населення наступні документи:
1. заява Вашого чоловіка про виплату грошової компенсації;
2. медична довідка за формою 070/о;
3. посвідчення про інвалідність Вашого чоловіка.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: