Публікація

Щодо призначення на посаду вчителя

Я працюю в школі педагогом-організатором вже 12 років, хоча за спеціальністю- вчитель початкових класів після закінчення ЖДПУ ім.І.Франка з відзнакою. В цьому році зявилась в школі вакансія вчителя початкових класів у звязку із виходом на пенсію вчителя, та про те на цю вакансію призначено іншу особу, яка перебувала до цього в декретній відпустціі,яка має менший педагогічний стаж роботи в даній школі і в якої більш впливовіші родинні звязки (свекор- колишній завідуючий відділом освіти).Розгляд моєї заяви не був здійснений і не аргументований. Практичний психолог, який перебував в декретній відпустці, 30.08.13 написала заяву про переривання відпустки по догляду за дитиною і цим же числом була переведена на посаду вчителя початкових класів атакож цим же числом була звільнена з даної посади вчитель-пенсіонер.А 1 вересня(хоча це був вихідний день) було оголошено наказ від 30.08.13р. про її призначення на посаду вчителя. Чи правомірні були дії адміністрації школи та районного відділу освіти? Куди я можу звернутись для розгляду даної справи? За здалегідь вам дуже вдячна за пораду.

Відповідь
Згідно статті 184 Кодексу законів про працю (далі-Кодекс) забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років.
Відповідно до статті 221 Кодексу трудові спори розглядаються:
1) комісіями по трудових спорах;
2) районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами.
Згідно статті 259 Кодексу вищий нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів про працю здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.
Громадський контроль за додержанням законодавства про працю здійснюють професійні спілки та їх об’єднання.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: