Публікація

Щодо перевищення нормальної тривалості робочого часу

Доброго дня! Підкажіть, як діяти в такій ситуації: працюю в банку. Робочий час-з 9.00 до 18.00, операційний(час обслуговування клієнтів)-з 9.00 до 16.30. У зв”язку з виплатами вкладникам неплатоспроможних банків видається наказ про продовження операційного часу до 19.30,і жодного слова про те, доки триває робочий день і як компенсується понаднормова робота.За минулий місяць роботи в такому режимі ніяких доплат і премій не було. Керівництво відмовчується і не обіцяє навіть відгулів,мотивуючи такий стан речей тим, що в банку ненормований робочий день і працівники мають за це подовжену відпустку(28 днів).Скільки годин проставляється в табелі-таємниця. До кого звертатися по допомогу і як має оплачуватися праця при такому графіку?

Відповідь
Ч. 1 ст. 50 Кодексу Законів про працю України вказує що нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень.

У всіх інших випадках понаднормові роботи (роботи понад 40 годин на тиждень) не допускаються.

Відповідно до статті 64 Кодексу Законів про працю України, понаднормові роботи можуть здійснюватися тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства. Також Кодекс Законів про працю України у статті 62 встановлює випадки при яких допускаються понаднормові роботи. Ваш випадок не підпадає під зазначені умови.

Оплата праці за роботу в надурочний час.

У статті 106 Кодексу законів про працю зазначені принципи оплати роботи в надурочний час. “При погодинній оплаті праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.

За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, – за всі відпрацьовані надурочні години.

У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді, у порядку, передбаченому частинами першою і другою цієї статті. Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається “.

Якщо підсумувати вищезазначене, підприємство зобов&#146язане виплатити грошову винагороду за час ненормованої роботи. Пишіть заяву на ім&#146я директора з вимогою доплати. Якщо вам відмовлять звертайтесь до профспілки або подавайте до суду позов проти підприємства.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: