Публікація

Питання юристу від Венський Микола

хочу укласти договір з надання послуг з утримння будинку та прибутинкової території з ЖКП, надіслав відповідну заяву поштою з проханням надіслати його рекомендованим листом натомість отримав відповідь з вимогою прийти за договором особисто, можу я вимагати від ЖКП надіслання договору поштою?

Відповідь юриста:

Згідно із ч. 1 і 2 ст. 633 Цивільного Кодексу України, публічний договір – це договір,  в якому одна сторона взяла на себе обов’язок здійснювати надання послуг кожному, хто до неї звернеться. Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, отже  договір з надання послуг з утримння будинку та прибутинкової території з ЖКП  є публічним договором.

Публічна оферта – пропозиція суб’єкта господарювання, адресована будь-якій особі у відповідності зі статтею 633 Цивільного кодексу України, спрямована невизначеному колу осіб, укласти з ним договір про надання послуги на умовах, що містяться в публічній оферті.

Згідно з ч.1 ст. 181 Господарського кодексу України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Відповідно до п.3 ч.2 ст. 21 закону України  «Про житлово-комунальні послуги»  виконавець зобов’язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором;

Отже ви можете звернутися до ЖКП з вимогою укласти договір поштою аргументуючи свої дії вище згаданими законами та наголосивши про те, що у випадку відмови ви звернетеся до суду для захисту своїх прав.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: