Публікація

Питання юристу від Швец Алексей

Я проработал на предприятии 20лет.В 2007г мое предприятие Хозяйственным судом было ликвидировано но булгактерская документация небела сдана в архив поетому я немогу оформить пенсию.Подскажите мне как добится справедливости.

Відповідь юриста:

Якщо підприємство ліквідоване без визначення правонаступника, підтвердження стажу роботи здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що створені при кожному обласному управлінні Пенсійного фонду. Вони і дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.

До Комісії заявники повинні надати, зокрема, документи, які видаються архівними установами на підставі первинної документації про за­робіток та стаж, що знаходиться на збереженні. Але якщо документи не були передані до архівної установи, як в даному випадку, необхідно діяти наступним чином.

Органи Пенсійного фонду можуть сприяти в межах своїх повноважень у передачі до архівних установ первинних документів про роботу працівників у разі ліквідації підприємств

Відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», для того щоб діюче підприємство чи його правонаступник підтвердили своєму працівнику пільговий стаж, основним документом в даному випадку є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків. (Постанова КМУ від 12.08.1993 року № 637 “Про затвердження Порядку порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній”)

Тобто, враховуючи вищенаведене, Вам варто звернутися до органів Пенсійного фонду. Оскільки, подібні ситуації не є поодинокими, механізм вирішення даної проблеми існує.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: