Публікація

Питання юристу від [email protected]

Добрый день. Очень нужна Ваша помощь со след. вопросом.
Я офицер запаса (закончил военную кафедру). Подпадаю под нынешний призыв офицеров запаса.
У меня был разрыв сетчатки на обоих глазах в нескольких местах, была сделана операция в гос. клинике – лазерная коагуляция (есть мед карточка, выписки).
Самопоиск меня привёл к Статье 27 Наказа 402 МОУ. Скажите, пожалуйста, как специалист, не годен ли я к призыву/службе, мои дальнейшие действия, какую нужно справку иметь, чтобы мед комиссия поверила моей болезни итд., что если напишут что годен, куда потом бежать, что делать?

Буду очень благодарен за Ваш ответ.
С уважением,

Відповідь юриста:

Порядок визначення придатності до військової служби встановлений Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженим Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008  N 402 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08

Військово-лікарська експертиза проводиться військово-лікарською комісією (далі – ВЛК). Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1 до Положення).

Відповідно до статті 27, про яку Ви згадуєте, особи, які мають будь-які етіології на обох очах, непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку.

Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб та таблиці додаткових вимог до стану здоров’я містяться в додатках 2 і 3 до Положення.

Згідно із п. 10 частини 4 статті 2 Положення, постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у Центральній ВЛК або у судовому порядку. Термін для подачі документів на перегляд ВЛК вищого рангу законодавчо не встановлений, але доцільно подавати заяву в найкоротші терміни з моменту отримання документів на руки. До суду рішення ВЛК оскаржуються в порядку адміністративного судочинства.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: