Публікація

Питання юристу від Пітух Леся

Доброго вечора! Прошу допомогти мені розібратись із соцвиплатами…У 2012 р. я стала матір”ю-одиначкою, народивши дитину не перебуваючи у шлюбі. У лютому 2014р. я вийшла заміж,а у червні того ж року мені останній раз виплатили соцдопомогу на дитину і так до сьогоднішнього дня. Я офіційно не працюю (і не працювала) і, на даний час, перебуваю у декреті із другою 2-хрічною дитиною.Чоловік мій теж офіц. не працевлаштований; майна чи земельних ділянок не маємо.Чоловік не вдочерив старшу мою доньку. Чи маю я право отримувати на свою старшу дитину соцдопомогу і чи зберегла я за нею стасус матері-одиночки? Якщо допомога повинна була виплачуватись, то у якому розмірі? Дякую!

Відповідь юриста:

Ви маєте право на соціальну допомогу на старшу дитину враховуючи нижченаведені норми законодавства. Відповідно до статті 18-1 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної  реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері дитини. Якщо одинока мати зареєструвала шлюб, то за нею зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною). Аналогічні положення також передбачено Порядком призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751. Оскільки, відповідно до наданої інформації, Ваш чоловік не вдочерив доньку, за Вами зберігається статус одинокої матері та право на допомогу.

Розмір допомоги визначається як різниця між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Державний бюджет на 2016 рік встановлює прожитковий мінімум для дітей віком до шести років: 1167 грн. (01.01.2016 – 30.04.2016), 1228 грн. (01.05.2016 – 30.11.2016), 1355 грн. (01.12.2016 – 31.12.2016). Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається на підставі довідки про доходи, а також декларації про доходи та майновий стан. Для того, щоб розрахувати розмір допомоги на дитину, Вам необхідно звернутися до органів соціального захисту населення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: