Публікація

Питання юристу від [email protected]

Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, з чого треба почати оформлювати опіку над недієздатною престарілою людиною? Вчора забрала бабусю до себе додому. Куди звертатися? Хто повинен надати довідку про недієздатність, Лікар?

Відповідь юриста:

Доброго дня!

Фізична особа може бути визнана недієздатною лише у випадку, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Визнати недієздатною людину може лише суд. Заява про визнання фізичної особи недієздатною може бути подана членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом. Для цього їм необхідно звернутись до суду із заявою про визнання фізичної особи недієздатною.

В цій заяві повинні бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров’я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу і на підставі висновків цієї експертизи та поданих доказів ухвалює рішення.

Ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, суд встановлює над нею опіку і, якщо було подання органу опіки та піклування, призначає їй опікуна.

Якщо ж бабуся, про яку йде мова, не страждає на психічні розлади, усвідомлює свої дії і керує ними, вона недієздатною визнана бути не може. В даному випадку Ви лише зможете оформити постійний догляд над людиною похилого віку. Непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, призначається щомісячна компенсаційна виплата. Компенсація  призначається  і  виплачується  місцевими органами з питань соціального захисту населення за  місцем  проживання особи,  якій надаються  соціальні  послуги.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: