Публікація

Питання юристу від Чернікова Людмила Филимонівна

Я випускниця 11 класу і вже отримала атестат. Але всі знайомі запитують мене чому я не отримала золоту медаль, а я не мжу дати їм відповідь. Адже і справді 11 клас я закінчила на відмінно: за І та ІІ семестр отримала -10,11,12 балів: річні теж-10,11,12 балів; ДПА-10,11,12. 10 клас закінчила теж на відмінно: за І та ІІ семестр-10,11,12; річні-10,11,12.
Так от моя знайома запитала про це директора школи на, що отримала відповідь:” Вона не отримала медаль, тому що серед поточних оцінок було декількі 7,8,9,а серед тематичних-9 балів.” Але я прочитала наказ МОН № 306 від 17.03.15 року Про затвердження Положення про золоту медаль “За високі досягнення у навчанні” та срібну медаль “За досягнення у навчанні”, у якому прописано,що золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану (крім осіб, які навчаються за екстернатною формою навчання).
В цьому наказі нічого не прописано про врахування при нагородженні золотою медаллю поточних оцінок та тематичного оцінювання. Тому я прошу Вас допомогти розібратися в цій ситуації, і зрозуміти хто все таки правий -я чи директор школи?І якщо я, то скажіть,будь ласка,що мені робити далі, і чи можна отримати медаль. Дякую!
Цей короткий лист моя донька відправила Міністру освіти.
Але я хочу запитати у Вас, що тепер можна зробити?
Я як мама розумію,що як для мене це не є важливим, адже у 9 класі вона теж повинна була отримати свідоцтво з відзнакою та нажаль не отримала.Знову вина директора школи.
Дякую!

Відповідь юриста:

Так, Ви справді маєте рацію, згідно наказу МОН № 306 від 17.03.2015 року «2.1. Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану (крім осіб, які навчаються за екстернатною формою навчання).» В наказі йде мова лише про результати річного та семестрового оцінювання, тобто, поточні оцінки не мають впливу на нагородження учня золотою медаллю та атестатом з відзнакою і таке пояснення з боку директора навчального закладу не є аргументом.

Рекомендуємо Вам звернутися до адміністрації школи з письмовим зверненням щодо перегляду рішення про видачу вашій дочці золотої медалі та атестату з відзнакою. На таке звернення Вам має бути надане пояснення, також в письмовій формі, що є важливим, якщо ви надалі будете оскаржувати таке рішення.

Також, ви не уточнювали яким чином було здійсненне звернення до Міністра освіта, адже якщо воно було відправлене електронною поштою, то офіційним зверненням не вважається і може бути лише взяте до відому. Можливо є сенс надіслати письмове звернення на адресу: 01135, м. Київ, проспект Перемоги 10, телефакс 486-10-49 або передати особисто до кімнати прийому громадян, адреса: м. Київ, проспект перемоги, 10 (тел. (044) 486-24-42). У зверненні обов’язково має бути зазначене ім’я, місце проживання громадянина і особистий підпис. Очікувати відповідь можна у строк до одного місяця.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: