Публікація

Пільги осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

Просимо надати роз’яснення щодо ЗУ від 28.12.2014р №76-VIII, який набрав чинності 01.01.2015р., а саме про внесення змін у ст.60 ЗУ “Про статус і со. захист громадян, які постр. внасл. ЧАЕС”, “особам, які постр. внаслідок ЧАЕс, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України”, отже особа, яка має посвідч ЧАЕС 1кат і посвідчення інваліда війни 2гр, то вона повинна зробити вибір по якому одному посв.користуватися пільгами та отримувати компенсації. Надайте роз’яснення, якщо особа вирішила отримувати пільги та компенсації по посвід.ЧАЕС 1кат., то чи повинна держава виплочувати щорічну разову грошову допомогу до 5-го Травня як інваліду війни, згідно ЗУ ” Про статус ветеранів війни та гарантії їх соц. захисту”, адже особа виявила бажання користуватися всіма пільгами по чорнобильському посвідченню, а дана виплата здійснюється по іншому посвідченню та закону. Також поясніть чи має право він ставати на чергу на отримання безоплатного автомобіля як інвалід війни, але використовує всі соц. виплати по іншому посвідченню. Якщо можна то, більш детально надайте роз’яснення на які соц. виплати та пільги він має право за одним законом та посвід, та при цьому користуватися соц. виплатами та пільгами за іншим законом. Дякуємо.

Відповідь.
Статтею 60 в редакції Закону, який діяв до 31.12.2014 року, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надавались й інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України. Нова її редакція передбачає право особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право й на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, вибір пільг та компенсацій відповідно лише до одного із законів України. Отже, особам, які користуються пільгами інвалідів війни, пільгами за професійною ознакою, пільгами для працівників міліції тощо, припиняються пільги та компенсації для 1 категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. А саме: щомісячна компенсація вартості продуктів харчування (310 грн.), оздоровлення (120 грн.), забезпечення безкоштовною санаторною путівкою та відшкодування вартості проїзду один раз на рік по Україні.
Особам, які мають право на користування пільгами за кількома законами необхідно звернутися до управління соцзахисту населення стосовно вирішення питання про вибір пільг за одним із законів.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: