Публікація

Пенсійне забезпечення державних службовців

Я державний службовець. На пенсії з 2007 року.За рішенням судів Чернівецького та апеляційного Вінницького пенсійний фонд зобов”язано здійснити мені перерахунок пенсії з врахуванням сум на матеріальну допомогу. Разом з тим, пенсійний фонд здійснює перерахунок пенсії, де не враховує ( знімає) відсотки за вислугу зверх 10 років, чим зменшує мені суму пенсії. Чи це правомірно?

Відповідь
Оскільки ви державний службовець, то виходячи з ЗУ «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року, на оплату праці(у вашому випадку пенсійне забезпечення) залежно від посади, яку він займає, рангу, який йому присвоюється, якості, досвіду та стажу роботи(це все впливає на визначення якісної сторони соціального і пенсійного забезпечення), на соціальний і правовий захист відповідно до його статусу.
Ваше беззаперечне право на пенсійне забезпечення, яке витікає з вашої попередньої діяльності закріплене також у ст.37 цього ж закону.
Та відповідно до вищезгаданого закону, ви маєте право захищати свої законні права та інтереси у вищестоящих державних органах та у судовому порядку.
Статті 23 Зу «Про загальнообов&#146язкове державне пенсійне страхування» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Згідно ст. 24 Конституції України, яка встановлює, що всі громадяни України мають рівні конституційні права (в даному випадку – в праві на пенсійне забезпечення) і свободи і є рівними перед Законом, не може бути привілегій або обмежень по будь-яким ознакам. Ця Конституційна норма повною мірою і без яких-небудь обмежень, розповсюджується і на таку категорію громадян, як пенсіонери.
У статті 6 КАС встановлюється що Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб&#146єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Це положення повністю відповідає ст.55 Конституції в якій, Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Після відповідного рішення суду Пенсійний фонд( відділення пенсійного фонду, виходячи із принципу територіальності) зобовязаний здійснити перерахунок у відповідності до ст. Стаття 45 (Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії) Зу «Про загальнообов&#146язкове державне пенсійне страхування». Хочется наголосити на тому, що перерахунок буде здійснено враховуючи втрачені кошти, через недбалість чи недобросовісність(вини) працівників вищезгаданого органу.
Також, передбачено що ви маєте право на оскарження дій (бездіяльності) виконавчих органів Пенсійного фонду та їх посадових осіб у порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи. Право на оскарження дій (бездіяльності) виконавчих органів Пенсійного фонду та їх посадових осіб у порядку підлеглості до вищого органу або посадової особи. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Також, з 1 січня 2015 року при призначенні пенсій таким категоріям пенсіонерів, як прокурори, державні службовці, судді, народні депутати, службовці органів місцевого самоврядування, відсоток від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, зменшується з 70 до 60.

Можна також, в якості додаткового варіанту зателефонувати на Номер телефону урядової “гарячої лінії” «0-800-507-309»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: