Публікація

Індексація пенсій. Нормативно-правові акти

згідно яких нормативно-правових актів виплачується індексація пенсіонерам, і що за індивідуальний індекс при її нарахуванні використовують?

“Індексація пенсіонерам проводиться згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” від 06.02.2003 № 491-ІV та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.
Відповідно до цих нормативно-правових актів до об’єктів індексації відносяться, зокрема, пенсії з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат. Сума індексації пенсії визначається множенням її в межах прожиткового мінімуму на величину приросту індексу споживчих цін, поділених на 100 відсотків. Індекс споживчих цін обчислюється Державною службою статистики і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Поняття індивідуального індексу для нарахування пенсії законодавством України не передбачено.”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: