Публікація

Звіт Центру документування УГСПЛ “Історія одного міста: Кадіївка: назву змінено, окупація триває”

Центр документування УГСПЛ продовжує історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок продовжується історією міста Кадіївки.

Кадіївка (у 1937—1943 — Серго, у 1978—2016 — Стаханов) — невелике шахтарське місто в Луганській області, засноване у ХІХ ст. Ще до розгортання збройного конфлікту на Cході України воно потрапило в категорію депресивних: закрилися всі шахти, місцеве населення зіткнулося з масовим безробіттям і сплеском злочинності. Із 2014 року перебуває під окупацією терористичної організації «Луганська народна республіка».

У цьому звіті УГСПЛ встановила хронологію сучасних подій у Кадіївці та підкріпила її свідченнями місцевих мешканців. Автори проаналізували підготовку до захоплення міста, як відбувалися мітинги, хто захоплював та обстрілював місто і як їм чинили спротив, зневажену свободу слова і атаки на журналістів, насильницькі зникнення та ймовірні вбивста.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням.

Історія одного міста: Кадіївка: назву змінено, окупація триває/ Юля Павлік. Заг. ред.: О. Біда /ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини». – Київ, 2020. – 74 с.

Цей звіт став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ. У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: