Видання «Пошук правди. Елементи створення ефективної комісії правди» - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Видання «Пошук правди. Елементи створення ефективної комісії правди»

Метою видання «Пошук правди. Елементи створення ефективної комісії правди» є заохочення та розширення можливостей виконання комісій з правди та подібних механізмів, а також заохочення участі громадян у забезпеченні права на правду, пам’ять, відшкодування та неповторення.

Публікацію видали у 2013 році. Вона є результатом проекту технічного співробітництва під назвою “Міжнародне співробітництво: розвиток та розширення перехідного правосуддя в Бразилії (BRA / 08/021)”, партнерства між Комісією з питань амністії Бразилії, Бразильське агентство з питань співробітництва Міністерства закордонних відносин, Міжнародний центр правосуддя в перехідному періоді та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй, детально описані в ПРООН CPCS BRA 10-12412 / 2010.

Підготувала цей документ англійською мовою команда експертів Міжнародного центру правосуддя перехідного періоду: Едуардо Гонсалес, Говарда Варні, Клару Рамірес-Барат, Марсі Мерскі, Келен Мерегалі, Стефані Морін та Джоану Райс. Проект BRA / 08/021 координували Пауло Абрао, Марсело Д. Торелі та Розане Крус. Редагували Едуардо Гонсалес та Говард Варні.

У 2020 році видання переклали українською у Центрі документування УГСПЛ – Олексій Біда та Світлана Рибалко. Ознайомитися з публікацією можна ТУТ.

Довідково.

Право знати правду – один з 4 базових елементів перехідного правосуддя. Наприкінці минулого року правозахисники презентували оновлену українську модель перехідного правосуддя (https://bit.ly/2yEriXA) задля захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту. Нині концепція знаходиться на фінальному етапі доопрацювання в робочій групі з питань реінтеграції ТОТ Комісії з питань правової реформи при Президентові України (https://bit.ly/2S2oCdo).

Центр документування УГСПЛ займається історіографією подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Нині уже задокументовані події у:

  1. Сєвєродонецьку: https://bit.ly/3eOvvsG;
  2. Мар’їнці: https://bit.ly/3cFGJ0v;
  3. Попасній: https://bit.ly/2VPWs6l;
  4. Маріуполі: https://bit.ly/2Y0Ozxx;
  5. Переможному: https://bit.ly/3eIII64;
  6. Станиці Луганській: https://bit.ly/2zpHQDj;
  7. Слов’янську: https://bit.ly/2VQY0x9;
  8. Кадіївці: https://bit.ly/3ipYvZk.

Документування подій на Донбасі з 2014 року і до тепер відбувається в рамках програми USAID «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine