Публікація

Пропозиції УГСПЛ до Комітету з прав людини з формування переліку питань Уряду України для розгляду Державної доповіді VIII циклу про виконання Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

У 2013 році Комітет ООН з прав людини розглянув 7-му періодичну доповідь, надану Україною щодо виконання положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, а 23 липня 2013 року на 3002-му засіданні (CCPR/C/SR.3002) він прийняв заключні зауваження. За результатами розгляду Україні було надано близько 23 рекомендацій, що стосувалися таких напрямків, як: дотримання права на життя та протидія катуванням, боротьба з дискримінацією та расизмом, забезпечення гендерної рівності та свободи слова, запобігання жорстокому поводженню та домашньому насильству, викорінення торгівлі людьми.

Розглядаючи виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, УГСПЛ підготувала пропозиції Комітету ООН з прав людини для формування переліку питань беручи до уваги виклики правам людини зумовлені збройним конфліктом.

Усі пропозиції можна переглянути ТУТ.

Пропозиції підготовлено на основі «Альтернативної доповіді про виконання Україною Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. Імплементація Урядом Заключних рекомендацій Комітету з прав людини, наданих за результатами розгляду Державної доповіді VII циклу».

У своїх пропозиціях УГСПЛ просить Комітет звернути увагу Уряду України на питання дотримання права на життя на території збройного конфлікту та протидії неналежному поводженню. Крім того, в пропозиціях йдеться про наявність дискримінації щодо внутрішньо переміщених осіб, постраждалого внаслідок збройного конфлікту населення та мешканців тимчасово окупованих територій.

Пропоновані пропозиції стали частиною Коаліційного подання організацій громадянського суспільства.

Підготовка пропозицій стала можливою за підтримки Програми USAID «Права людини в дії», яка здійснюється Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.

Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук:https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: