Публікація

Права людей з інвалідністю в умовах збройного конфлікту на Сході України

У пропонованому виданні здійснено огляд становища осіб з інвалідністю, що проживають на території проведення АТО або є внутрішньо переміщеними особами. Текст подається в авторській редакції.

Ознайомитись зі звітом можна ТУТ.

Англійська версія доступна тут.

На підставі окреслення норм міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права в частині захисту людей з інвалідністю під час надзвичайного та воєнного станів, збройних конфліктів, терористичних актів, надзвичайних ситуацій та/або загрози їх виникнення здійснено аналіз відповідності національного законодавства міжнародним стандартам. У звіті подано коментарі дітей та повнолітніх осіб з інвалідністю щодо проблем евакуації із зони бойових дій, інтеграції в безпечні територіальні громади, дотримання прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Підсумком дослідження є підготовлені рекомендації, імплементація яких дозволить говорити про виконання урядом України міжнародних зобов’язань.

Цей звіт видано завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії» (http://helsinki. org.ua/nashi-proekty/), який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Відповідальність за вміст несуть автори і він не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Американський народ через USAID надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний роз- виток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/ USAIDUkraine. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: