Публікація

Посібник для судових юристів «Муткорт: практичне вивчення міжнародного гуманітарного права»

Посібник від УГСПЛ для судових юристів «Муткорт: практичне вивчення міжнародного гуманітарного права» розроблений для організаторів і учасників симуляційного судового засідання (муткорту), яке має на меті дати професійним юристам необхідні знання та розуміння щодо можливостей застосування норм  МГП в українських судах. У посібникові окреслені ключові проблемні моменти, які можуть виникати в роботі судових юристів зі справами, пов’язаними з окупацією та наслідками окупації Криму. На прикладі змодельованих кейсів учасникам муткорту пропонується виробити власну юридичну  позицію щодо цих нових і складних кейсів у національній правовій системі.

Необхідність видання цього навчального матеріалу викликана тим, що з 2014 року через агресію РФ в Україні існує потреба в тому, щоби в національному правосудді на практиці застосовувалися норми міжнародного гуманітарного права й міжнародного права прав людини. Брак експертизи та практики, «новизна» для судової і правоохоронної систем, специфічність формату застосування міжнародного права призвели до затримки в напрацюванні національної правової практики щодо справ, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході та тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим. Саме тому експерти вирішили апробувати метод судових дебатів як інструмент напрацювання необхідних знань і вмінь та підготовки юристів до застосування норм міжнародного права під час розгляду справ у національних судах.

Судові дебати (муткорт) – це симулювання судового процесу з використанням типових кейсів, що відбувається за участі юристів. Муткорт є сучасним ефективним навчальним форматом, який дозволяє відпрацювати теоретичні знання на практиці та вдосконалити професійні навички у сфері права. Цей формат також може стати дієвим інструментом вироблення юридичної позиції щодо нових/складних кейсів для національної правової системи. В основі муткорту лежить гіпотетична справа, яка відображає актуальну правову проблему. У цьому посібникові за основу взяті справи та особливості застосування норм міжнародного права, пов’язані з окупацією та наслідками тимчасової окупації Криму. Спеціально для цього вітчизняні й міжнародні експерти підготували декілька типових кейсів і прописали під них відповідну методичну частину.

Зміст посібника:

  1. Що таке муткорт і як він проводиться.
  2. Методична частина. Загальні підходи до організації процесу.
  3.  Методична частина. Нотатки для організатора.
  4. Чек-ліст для організатора судових дебатів.
  5. Методична частина. Інструкції учасників.
  6. Додатки.
  7. Фабули та додатки.

Авторський колектив: С. Буров, М. Єлігулашвілі, А. Кориневич, І. Марчук, М. Тимофєєв За загальною редакцією Д. Свиридової, О. Семенюк.

Скачати посібник «Муткорт: практичне вивчення міжнародного гуманітарного права» можна ТУТ.

 

Цей посібник підготовлено в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яку впроваджує Українська Гельсінська спілка з прав людини.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: