Публікація

Підтримка лікарів – нуль балів. Експерти УГСПЛ оцінили доступність медицини в Уманській громаді Черкащини

Уманська громада Черкащини набрала 8 балів з 12, а Катеринопільська – 7 балів згідно із дослідженням захисту прав людини в сфері охорони здоров’я. Координатор Черкаської громадської приймальні УГСПЛ Тарас Щербатюк презентував дослідження за методологією Місцевого індексу прав людини. У звіті йдеться про проблеми та їхнє вирішення в двох різних за своєю чисельністю та фінансовими можливостями територіальних громадах. 

Місцевий індекс прав людини – це комплексне дослідження, що дозволяє вивчити, як місцева влада забезпечує базові права людини за тим чи іншим напрямом. Моніторинг у двох територіальних громадах Черкащини – Катеринопільській та Уманській тривав з 1 березня по 30 квітня 2024 року. Команда проєкту проаналізувала діяльність органів місцевого самоврядування (ОМС) за напрямом «Охорона здоров’я». Для цього експерти вивчили місцеві інформаційні ресурси, офіційні документи, звіти незалежних громадських організацій, опитали фокус-групи. Зусилля, які докладає влада, експерти оцінюють від 0 до 1 балу. Ці оцінки мають стати орієнтиром для поліпшення ситуації. 

Після ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 1 липня 2022 року, який врегульовує межі кластерних, надкластерних та інших лікарень, певні проблеми з’явились і в Уманській територіальній громаді Черкащини. Під час дослідження монітори прийшли до висновку, що ОМС адаптувались до нових умов і забезпечують стале функціонування системи охорони здоров’я у громаді. Крім того, у медичних закладах покращуються умови перебування для пацієнтів, а також – рівень надання послуг. У громаді діє низка цільових програм, завдяки яким пільговики отримують ліки, надається паліативна допомога та реабілітація потребуючим. 

Водночас експерти проєкту радять органам місцевого самоврядування переглянути місцеві програми щодо їхньої дієвості та ефективності. А також приділити більше уваги забезпеченню доступності медичних послуг для людей з інвалідністю, соціальному захисту та підтримці лікарів і медичного персоналу. За цими напрямам монітори оцінили роботу місцевої влади у нуль балів. 

Прочитати повністю Моніторинговий звіт стану дотримання прав людини в Уманській громаді Черкаської області у галузі охорони здоров’я

Звіт підготовлено в межах проєкту «Правосуддя для людей, які постраждали від російської агресії» за підтримки чеської організації «People in Need».

Читати також: Вісім балів з дев’яти: як в Краматорській громаді забезпечують порядок в умовах війни

По сім балів з дев’яти: як в громадах прикордонного регіону працюють над безпекою цивільних


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: