Публікація

Підсумки моніторингової місії “Дотримання прав людини органами місцевого самоврядування на території міста Умані” в рамках ініціативи з “Правозахисної паспортизації” областей

Моніторингова місія у м. Умань Черкаської області як міста обласного значення Центральної України з особливим багатоетнічним складом та переважно непромисловою зайнятістю мешканців передбачала не лише проведення перевірки забезпечення прав людини за визначеними тематичними напрямами, але і удосконалення інструментарію моніторингу.

Ознайомитись зі звітом можна тут.

При формулюванні мети моніторингової місії було визначено такі цілі:

  1.  Проаналізувати діяльність органів місцевого самоврядування в сферах: попередження катувань і жорстокого поводження; дотримання соціально-економічних прав; дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності; захисту персональних даних; захисту прав внутрішньо переміщених осіб; захисту прав мобілізованих, військових і членів їх сімей, родин загиблих.
  2. Врахувати при цьому інформацію місцевих правозахисних організацій.
  3.  За результатами візиту провести обговорення з представниками місцевої влади, діяльність яких підлягала перевірці.

Період проведення моніторингової місії: 31 жовтня – 05 листопада 2016 року.

Управлінська команда проекту: В. Лутковська (Уповноважений ВРУ з прав людини), Б. Крикливенко, О. Смірнова (Секретаріат Уповноваженого), А. Бущенко, О. Мартиненко, А. Галай (Українська Гельсінська спілка з прав людини).

Робоча група моніторингової місії включала представників Секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини (Л. Боюк, Г. Левенко, О. Парубок, С. Кривду, С. Маковецьку, Д. Волохіна), а також громадських моніторів (представників національного превентивного механізму М. Тарасову, К. Шаповал, представників УГСПЛ С. Мовчана, А. Галая, Т. Щербатюка).

Тематичні звіти за напрямами надавалися зазначеними представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Узагальнений звіт був сформований УГСПЛ. Текст подано у авторській редакції.

Підсумки моніторингової місії “Дотримання прав людини органами місцевого самоврядування на території міста Умані” / міні-проект Української Гельсінської спілки з прав людини та Уповноваженого ВРУ з прав людини / авт.кол.; узагальнення А. Галай. – Київ, Умань: УГСПЛ, 2016.– 116 с.

Ця моніторингова місія відбувалася в рамках проекту з інституційної розбудови Української Гельсінської спілки з прав людини за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: