Публікація

Довідник щодо символів ненависті

У цьому документі наведені визначення ключових понять, дотичних до символіки ненависті; дається загальна характеристика та пояснюється походження як груп символів, так і окремих знаків. Довідник також містить інформацію про світовий та український контексти використання символів. Окрема увага приділена поясненню причин віднесення наведених у документі знаків та символів до символіки ненависті.

За даними ОБСЄ, в Україні росте кількість злочинів на ґрунті ненависті: у 2016 – 144, у 2017 – 163, у 2018 – 178, у 2019 – 256. Головна причина тенденції – безкарність осіб, що вчиняють подібні злочини. Така ситуація виникла значною мірою через неготовність та невміння розслідувати злочини за мотивами нетерпимості, незнання специфіки розслідування злочинів такого роду. Довідник щодо символів ненависті – один із інструментів (поряд із спеціальними нормативно-правовими актами), наявність яких сприятиме розслідуванню злочинів, як таких, що вчинені на ґрунті ненависті.

Метою створення довідника є підвищення поінформованості цільових груп щодо значення знаків та символів, які мають зв’язок з правоекстремістською або націоналістичною ідеологією. Їх наявність на місці злочину може свідчити про мотив нетерпимості.

З довідником можна ознайомитись за посиланням.

Матеріал підготовлений Українською Гельсінською спілкою з прав людини і розрахований на осіб, що постраждали або можуть постраждати від злочинів на ґрунті ненависті, представників поліції, правозахисників і громадських активістів, адвокатів та журналістів.

Довідник підготовлено у партнерстві та за підтримки Freedom House в Україні. Думки, висловлені у цій публікації, є думками авторів і не обов’язково відображають офіційну позицію Freedom House.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: