Публікація

Навчально-методичний посібник “Вивчаючи міжнародне гуманітарне право”, друге видання

Серед найбільш емоційних складних, дилемних у застосуванні з усіх галузей права є міжнародне гуманітарне право, адже воно регулює тисячолітнє явище – війни, що доволі часто супроводжуються втратами, біллю та агресією. І, на жаль, зацікавленість у ньому доволі часто виникає тоді, коли відбувається акт агресії, нападу на країну.

Міжнародне гуманітарне право є частиною міжнародного публічного права, яке має на меті захистити життя і людську гідність під час збройних конфліктів, а також зменшити та відвернути страждання, які є результатом війни. Держави-учасниці Женевських Конвенцій не тільки взяли на себе забов’язання дотримуватись цих норм, але і популяризувати, ознайомлювати людей з цим правом. І ці знання, зважаючи на динаміку збройних конфліктів у світі, вже поступово стають невід’ємною частиною базової освіти 21 століття.

Усвідомлюючи важливість поширення знань з міжнародного гуманітарного права для українського суспільства, як частини міжнародних зобов’язань нашої держави, розуміючи пріоритетність питань, пов’язаних з питаннями деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму та східних територій України, важливість реалізації плану заходів щодо реалізації декларації про безпеку шкіл, з метою розвитку громадянської і миротворчої освіти експертами Української Гельсінської спілки з прав людини та Товариства Червоного Хреста України розроблений курс «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право».

Курс складається з 10 тематичних модулів з основ міжнародного гуманітарного права, правосуддя перехідного періоду та основ безпечної поведінки під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій. Методичне забезпечення курсу включає в себе навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», навчальну програму курсу «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» для учнів 9-11-х/12-х класів (17 годин), а також розроблений онлайн курс з викладання МГП в закладах освіти.

Посібник є другим виданням, оновлененим за результатами пілотування та обговорення з освітянами – вчителями, викладачами закладі освіти різних рівнів і має доповнення – тему 10 “Правосуддя перхідного періоду”. Ознайомитися з навчально-методичним посібником «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» і завантажити його можна тут.

Також можна окремо скачати додатки:

Додаток_01

Додаток_02

Додаток_03

Додаток_04

Додаток_05

Додаток_06

Додаток_07

Додаток_08

Додаток_09

Додаток_10

 

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії», яка виконується УГСПЛ. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США, Товариства Червоного Хреста України та Українська Гельсінська спілка з прав людини не несуть відповідальності. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: