Публікація

Аналітичний звіт «Дотримання прав громадян на свободу мирних зібрань в АР Крим»

Побудова правової держави передбачає гарантування та реалізацію основних прав і свобод людини та громадянина. Серед політичних свобод чільне місце посідає забезпечення права громадян на мирні зібрання.

Станом на сьогоднішній день реалізація права на мирні зібрання в Україні регулюється статтею 39 Конституції України та низкою міжнародних документів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема, статтею 11 європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Згідно з принципами демократії кожен громадянин має право на участь у прийнятті рішень, які стосуються спільних справ. Сучасна практика свідчить, що висловити свої погляди на актуальні питання громадяни можуть переважно шляхом прямого народного волевиявлення або через засоби масової інформації.

Проте вибори чи референдуми не проводяться кожен день, а більшість людей найчастіше не мають безпосереднього доступу до ЗМІ та не впливають на здійснення політики. У такому випадку найкращим способом привернути увагу є публічне висловлення своєї позиції.

З січня по червень 2011 р. громадською організацією «Євпаторійський центр регіонального розвитку» в рамках проекту «Дотримання прав громадян на свободу мирних зібрань в АР Крим» було досліджено рівень дотримання органами місцевого самоврядування Криму цієї Конституційної норми.

Проект виконується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За результатами дослідження представляємо аналітичний звіт «Дотримання прав громадян на свободу мирних зібрань в АР Крим».

Завантажити звіт

Метою проекту «Дотримання прав громадян на свободу мирних зібрань в АР Крим», що здійснюється громадською організацією «Євпаторійський центр регіонального розвитку» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” є проведення дослідження та громадського моніторингу ступеня дотримання прав громадян на свободу мирних зібрань в АР Крим; розробка пропозицій щодо покращення ситуації з реалізацією конституційного права громадян на свободу мирних зібрань.

Детальніше про програму

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: