Публікація

Співпраця з мас-медіа

Співпраця з мас-медіа

З метою здійснення засадничих напрямків діяльності – впровадження права на доступ до інформації, моніторингу та контролю за діями влади, підвищення прозорість в її роботі, інформування громадян – в серпні 2005р. засновано Сумській незалежний прес-центр «Воля громади» СМОГ «Правозахист».
Місією прес-центру “Воля громади” визначено сприяння демократичним процесам, розвитку місцевої громади, прозорості дій влади, створенню громадянського суспільства та співпраця із ЗМІ.Завдання прес-центру – допомогти місцевій громаді постійно отримувати об’єктивну, неупереджену, різнобічну інформацію з усіх аспектів життєдіяльності міста Суми, Сумської області, країни і світу. На це відгукнулись більшість сумських ЗМІ, представників регіональних та всеукраїнських інформагентств, газет, теле- і радіоканалів. Ініціатива з організації роботи прес-центру багато в чому сприяє місцевим ЗМІ у виконанні їх завдань.Сумський незалежний прес-центр “Воля громади” сприяє виконанню одного з основних завдань – розвитку свободи слова, співпраці зі ЗМІ, а також підвищенню правової свідомості та  інформуванню громадян. Тут постійно проводяться брифінги, прес-конференції, обговоренная, громадськи слухання, дебати, круглі столи, зустрічи з депутатами, в т.ч. Верховної Ради України, з представниками влади та органами місцевого самоврядування, громадськими діячами, бізнесу, презентації діяльності ГО, тренінги, навчання, в т.ч. журналістів, молоді, студентів, активістів громадських організацій. Загалом проведено вже понад 500 подібних заходів.

Серед членів нашої організації 7 журналістів, 5 юристів, сертифіковані тренера, що працюють за темами: адвокація (соціальне лобіювання); моніторинг, громадянське представництво, лідерство та робота в команді; PR в громадському секторі; організація роботи волонтерів в НДО та ін. Більша кількість працюючих має вищу освіту та досвід роботи в громадських організаціях понад 5 років. Крім штатних працівників до роботи залучаються студенти-журналісти та юридичних факультетів Сумських ВНЗ, інші волонтери. Члени «Громадського бюро «Правозахист» пройшли підготовку та навчання на різноманітних тренінгах та стажуваннях як на території України, так і за її межами за темами прав людини, прозорості дій гілок влади, місцевого самоврядування та розвитку громадянського суспільства. Інформація про заходи прес-центру “Воля громади” потрапляє на одноіменний веб-сайт. У списках електронної та телефонної розсилки прес-центру “Воля громади” знаходяться десятки адрес ЗМІ як друкованих, так і електоронних, як місцевих, так і загальнодержавних, які використовують надану нами інформацію в своїй роботі.

Незалежний прес-центр “Воля громади” має партнерські стосунки в своїй діяльності зі ЗМІ інших міст Сумської області – Шостки, Конотопа, які зацікавились його напрацюваннями, вивчають цей досвід і прагнуть запровадити його в своїй діяльності. Важливо і те, що серед партнерів, що приймають участь в заходах прес-центру, користуються його можливостями, використовують в своїй медіароботі його інформацію, – чимало місцевих, районних, комунальних газет і студій телебачення.

Організація має у центрі міста Суми оснащений сучасною технікою прес-зал для проведення прес-конференцій на 50 місць та офіс загальною площею 120 кв.м.
За результатами роботи у 2006 році Сумському прес-центру “Воля громади” присуджено премію Національної Спілки журналістів України в номінації «Журналістський проект року».

Ігор Рекун,

виконавчий директор СМОГ «Громадське бюро «Правозахист»,

керівник прес-центру “Воля громади”,

голова Сумської міської організації НСЖУ

Тел.: (0542) 610-900,

+38-095-6731671.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: