Публікація

Севастопольська правозахисна група

Севастопольська правозахисна група – неурядова, неприбуткова регіональна правозахисна організація, діє в Севастополі з липня 1995 року. Ініціаторами створення організації виступили активісти вже існувавших на той момент різних громадських організацій і представники кримськотатарського національного руху.

СПГ співробітничає з багатьма українськими, іноземними і міжнародними неурядовими організаціями, головним чином, шляхом участі в реалізації різних проектів в галузі прав людини.

Члени СПГ брали участь у різних тренінгах, навчальних семінарах з прав людини:

European Human Rights Law and a Practice Program (Роман Романов, Бірмінгемський Університет, Великобританія, 1997);

Free Word Technique Program (Олександр Парфенюк, Польсько-Чесько-Словацький фонд “Солідарність”, Варшава, Польща, 1997);

Free Word Technique Program (Іван Гринюк, Польсько-Чесько-Словацький фонд “Солідарність”, Варшава, Польща, 1998);

Міжнародна зимова школа з прав людини (Роман Романов, Польська Гельсінська Фундація з прав людини, Варшава, Польща, 1998);

Проведення моніторингу з прав людини  (Роман Романов, Польська Гельсінська Фундація з прав людини, Варшава, Польща, 1998);

Міжнародна літня школа з прав людини (Олександр Парфенюк, Польська Гельсінська Фундація з прав людини, Варшава, Польща, 1998);

Міжнародна літня школа з прав людини (Ольга Кононенко, Польська Гельсінська Фундація з прав людини, Варшава, Польща, 1999);

Українська літня школа з прав людини (Валерій Барташ, Польська Гельсінська Фундація з прав людини, Варшава, Польща, 1999)

Access to archives, access to information (Роман Романов, Центрально-Європейський Університет, Будапешт, Угорщина 2000)

Human Rights Advocacy (Роман Романов, AED, Краков, Польща)

Європейська Конвенція з прав людини, тренінг для українських адвокатів ( Ткач Іван Спілка адвокатів України, Київ, 2002-2003 рр.)

Вищий міжнародний курс з прав людини (Ольга Кононенко, Роман Романов, Польська Гельсінська Фундація з прав людини, Варшава, Польща, 2002-2003 рр.)

З листопада 1996 року по 1998 рік СПГ брала участь в реалізації проекту Харківської правозахисної групи “Розвиток української інформаційної правозахисної мережі”, що здійснювався за фінансової підтримки Вестмінстерського фонду за демократію (Великобританія) і Національного Фонду Підтримки Демократії США. В рамках проекту була отримана необхідна для роботи організації оргтехніка. Члени СПГ регулярно готували повідомлення про ситуацію з правами людини в Криму. У такий спосіб був отриманий перший досвід діяльності в інформаційно- аналітичній сфері.

В листопаді 1997 року Директорат з прав людини Ради Європи прийняв рішення надати фінансову і організаційну допомогу Севастопольській правозахисній групі для реалізації проекту “Європейська Конвенція з прав людини та вдосконалення українського законодавства”.

Навесні 1997 року Групою був підготовлений і переданий для розгляду в Комітет ООН проти катувань коментар організації до третього періодичного звіту уряду України про дотримання Конвенції ООН проти катувань. Цей коментар був включений до книги “Проти катувань”, виданою восени 1997 року Харківською правозахисною групою. Відтоді робота з запобігання катувань стала одним із пріоритетних напрямків діяльності СПГ.

Члени СПГ брали участь у розробці проекту Закону “Про громадський  контроль за державною діяльністю”.

З моменту свого створення СПГ прагнула активно займатися розв’язанням проблем у зв’язку з виникненням конфліктних ситуацій на міжетнічній основі в Криму. СПГ тісно співробітничає з національно-культурними організаціями Севастополя (українське товариство “Просвіта”, регіональні Меджліси кримськотатарського народу, товариство білорусів і ін.) СПГ збирає і поширює інформацію про факти обмеження прав осіб через їхню приналежність до певних соціальних груп (у тому числі за національною, релігійною ознакою).

Члени СПГ надають практичну допомогу громадянам, що постраждали від дій органів влади. В 2000 році разом Харківською правозахисною групою за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” було реалізовано проект допомоги жертвам порушень прав людини. Адвокати – члени СПГ беруть участь в програмі захисту ЗМІ IREX proMedia (Київ), надаючи допомогу журналістам від позовів щодо захисту честі і гідності та компенсації збитків.

СПГ нараховує 10 членів організації, з них 1 – штатний співробітник організації. При цьому значна частина роботи виконується волонтерами на добровільній основі.

З квітня 2001 року СПГ виконує функції інформаційного партнера Міжнародного Фонду “Відродження” в м. Севастополі.

Проекти, що організація реалізувала: (з інформацією про головного спонсора проекту)

–  “Європейська Конвенція з прав людини та вдосконалення українського законодавства” (за фінансової  підтримки Ради Європи) – 1997 рік

–  “Молодіжний інформаційний, аналітичний і культурний центр” (за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”) – 1999 рік

–  “Розвиток української інформаційної правозахисної мережі” (разом з Харківською правозахисною групою, Центром інформації і документації Ради Європи в Україні при фінансовій підтримці  Євросоюзу – програма TACIS/Democracy) – 1999 рік

–  “Співробітництво правозахисних недержавних організацій у правовій допомозі особам, чиї права порушені” (разом з Харківською правозахисною групою, Українською Секцією Міжнародного Суспільства прав людини за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”)

–  “Моніторинг дотримання прав людини в загальноосвітніх школах України” (разом із Польською Гельсінською Фундацією з прав людини, за підтримки Open Society Institute, Будапешт)

–  “Право на справедливий суд: міжнародні стандарти і українська практика” (за підтримки American Bar Association/Central East European Legal Initiative, за рахунок коштів USAID) – 2001 рік

–  “Права меншин в поліетнічному суспільстві” (за підтримки Ради Європи та Фонду Конрада Аденауера) – 2002 рік

–  Телевізійний проект “Життєвий досвід” (за підтримки МФВ) – 2002 рік

–  “Порівняльний аналіз правозастосовчої практики в Україні та інших країнах  Європи(Європейського суду з прав людини) по статтях 5,8 ЄКПЛ (за підтримки МФВ) – 2003 рік

–  “Проти катувань и жорстокого поводження” (за підтримки Європейської Комісії) – 2003 рік. Адмініструє проект в Україні ХПГ.

–  “Розробка інструментарію документування тортур, пілотний моніторинг катувань та жорстокого поводження, правові дії та стратегічна судова тяжба в чотирьох регіонах України” (за підтримки МФВ) – 2004 рік. Адмініструє проект в Україні Вінницька правозахисна Група.

–  “Моніторинг дотримання прав людини на свободу світогляду та віросповідання в Україні в контексті адміністративної практики державних органів” (за фінансовою підтримки МФВ)


“Всі зв’язки і будь-які контакти з організацією призупиненні до зміни статусу територій” УГСПЛ

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: