Публікація

Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації „Комітет виборців України”

Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації “Комітет виборців України” (ООО ВГО КВУ) неурядова громадська організація, місією якої є активізація громадян до участі в управління державою та реалізації своїх конституційних прав. Одеська обласна організація ВГО КВУ створена у 1997р., легалізована у 1998р та зареєстрована 19.09. 2004р..

Вищим керівним органом ООО ВГО КВУ є Загальні збори. Загальні збори скликаються Правлінням один раз на 3 роки. В період між Загальними зборами вищим органом управління організації є Правління, яке уповноважене вживати всіх необхідних заходів з метою реалізації мети та завдань організації. Правління складається з членів, обраних Загальними зборами. На сьогодні Правління складається з 5-ти осіб: голова Організації Бойко А. М., заступник голови організації Бондаренко Н. О., Бойко К. М. Бринош І. В., Католик Я. Б..

Місія організації:

Місією нашої організації є активізація громадян України до управління державою на всіх рівнях та реалізації їх конституційних прав, а також сприяння проведенню вільних, чесних та демократичних виборів в Україні.

Діяльність організація включає в себе такі основні напрямки:

Сприяння максимально чесному і законному ходу виборчих кампаній в Одеський області:

Організація здійснює системне спостереження за ходом виборчих кампаній, інформування громадськості про хід виборчого процесу, привернення уваги виборчих комісій, влади і громадськості до найгостріших проблем, пов’язаних з ходом виборчих кампаній. Окрім цього організацією проводяться тренінги для членів виборчих комісій, кампаній з просвіти виборців, надається безкоштовна юридична допомога виборцям.

Вартові демократії (watchdog):

В рамках цього напрямку діяльності організація постійно проводить моніторинг діючої влади, що включає в себе: аналіз виконання передвиборчих обіцянок, спостереження за роботою органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, розвитком та діяльністю партій як основного посередника у комунікації між виборцем і владою.

Розвиток громадянського суспільства в Одеській області:

 В рамках цього напряму організація проводить просвітницькі кампанії і програми для підвищення правової освіти громадян, здійснює проекти спрямовані на інформаційно-методологічні підтримку громадських організацій і ініціативних груп громадян в районах області, проводить конкурси мікро-грантів.

Правозахисна діяльність:

 Організація з 2005 року здійснює моніторинг дотримання прав людини в регіоні, працює громадська приймальня (з 2002 року), надається безкоштовна юридична допомога потерпілим внаслідок порушень прав людини (з 2004 року), здійснюється інформування громадськості про громадські права та стан їх дотримання в регіоні.

Отримана інформація щодо порушень прав людини аналізується, робляться висновки щодо оптимальних варіантів захисту прав людини та рекомендації щодо ліквідації (мінімізації) таких порушень, які потім представляються громадськості і відповідним органам влади через проведення публічних заходів, публікацію інформаційних матеріалів.

Сприяння розвитку місцевого самоврядування:

 У 2006 році Одеська обласна організація КВУ розпочала новий напрям діяльності, в рамках якого надаватиметься сприяння розвитку місцевого самоврядування в Одеській області.В рамках цього напряму проводилися навчальні семінари і було видано посібник «Місцеве самоврядування в Україні» для депутатів місцевих рад.

Організація з 1998 р. має великий досвід виконання моніторингових, тренінгових, інформаційно-аналітичних, просвітницьких і правозахисних проектів (підтриманих NED, NDI, Charles Mott Foundation, ОБСЄ, Development Associates, inc, MSI та проектом „Гдіна Україна”, Посольствами США, Польщі і Нідерландів в Україні, МФ „Відродження”, канадсько-українською Фундацією “Демократичні інституції і практики”, Східноєвропейським демократичним центром, Фрідом Хаус, Black Sea Trust for Regional Cooperation, UNITER та фондом „Східна Європа” і іншими) як власних, так і в якості регіонального партнера ВГО “Комітет виборців України”. Обсяг фінансування на виконання різних проектів отриманого організацією тільки за період 2005-2009 року складає понад 400 тис. доларів США.

Про поточну діяльність організації можна дізнатись з офіційного сайту ВГО КВУ (www.cvu.org.ua) .

Актив організації налічує 14 чоловік (топ-та середній менеджмент), додатково залучається ще 10-15 волонтерів, при потребі – й більше (в день виборів 26 березня 2006 року на виборчих дільницях Одеської області працювало 200 спостерігачів нашої організації).

Організація має офісне приміщення (оренда), офісну техніку. В складі організації на постійній основі діє аналітичний відділ, крім інших активістів, працюють прес-секретар, юрист та бухгалтер.

Організація постійно проводить різноманітні публічні та медіа-заходи. Так тільки в 2008 році було дано 17 прес-конференцій і проведено 4 круглі столи, не враховуючи окремих інтерв’ю, участі в спільних прес-конференціях, виступів на різноманітних публічних заходах представників організації. Інформаційні заходи нашої організації постійно відвідують представники мінімум 70 % ЗМІ Одеси (6 -7 знімальних груп, всі інформагенції, більшість газет), таким чином інформацію з цих заходів постійно отримує 30 – 40 % населення Одеської області.

Крім цього, нашою організацією створений та адмініструється сайт „ІзбірКом” (www. izbirkom.od.uа – незалежний інформаційний ресурс виборців Одеської області). Має організація й власну газету „ІзбірКом”, яка видається щомісячно.

Організація в районах Одеської області виконання проектів організації забезпечують 3 районних організації ( Білгород-Дністровська, Ізмаїльська, Котовська районні організації ВГО КВУ) та 2 районних представництва ( в Ренійському та Роздільнянському районі, наразі не мають формального статусу)

Керівник організації: Бойко Анатолій Михайлович

Адреса організації:

§  фактична: 65000, м. Одеса, Приморський р-н, вул. Садіковська, 25

§  поштова: 65023, м. Одеса, а/с 209.

Телефон/Факс: 8 (048) 716-40-18, 716-46-83

Електронна пошта: [email protected]

Сайти: izbirkom.od.ua

До вашої уваги

Звіт про діяльність організації у 2006 році

Звіт про діяльність організації у 2007 році

Звіт про діяльність організації у 2008 році

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: